Wybrano generalnego wykonawcę Nowej Stacji

Pruszków

To kolejny krok naprzód. Deweloper, ECC Real Estate podpisał kontrakt z firmą Karmar S.A. na budowę pierwszego centrum handlowego w Pruszkowie – Nowej Stacji. Obiekt ma zostać oddany do użytku w IV kwartale 2017 roku.

Nowa Stacja nie będzie wyłącznie zwykłym miejscem do robienia zakupów. Znajdzie się tam również wiele miejsc dla urozmaicenia czasu. To nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe pomieści multipleks kinowy, klub fitness, szkołę tańca, sezonowe lodowisko, a nawet strefy zabaw dla dzieci i ściankę wspinaczkową. Obiekt zlokalizowany będzie ok. 300 m od dworca PKP. Kierowcy będą mieli gdzie zaparkować swoje pojazdy, bowiem przewidziano 800 miejsc dla samochodów. To wszystko zmieści się na powierzchni 27 tys. mkw.

Deweloper właśnie podpisał kontrakt na realizację Nowej Stacji. – Powierzamy budowę Nowej Stacji partnerowi z ponad 25–letnim doświadczeniem. Współpraca z firmą Karmar S.A. daje gwarancję sprawnego i terminowego ukończenia inwestycji. Cieszę się, że już w przyszłym roku mieszkańcy Pruszkowa będą mieli dostęp nie tylko szerokiej oferty handlowej i usługowej, ale także do rozrywki i aktywnego stylu życia bez konieczności wyjazdu do Warszawy – mówi Maciej Krzewiński, z zarządu ECC Real Estate.

Firma Karmar S.A. w swoim portfolio może pochwalić się budową 10 centrów handlowych na terenie Polski, w tym dwóch warszawskich: Wola Park i Arkadia. – Nasza wiedza i kompetencje, zdobywane podczas realizacji projektów o różnej skali i przeznaczeniu są gwarancją terminowego i rzetelnego wykonania inwestycji Nowa Stacja – mówi Gilles Leonard, członek zarządu Karmar S.A.

Nie wiadomo jakie dokładnie sklepy pojawią się w nowym centrum handlowym, natomiast deweloper podaje, że będzie ich około 120. Póki co spółka ECC Real Estate podpisała umowę z brandem odzieżowym H&M. Będzie to pierwsze takie miejsce w Pruszkowie, które zapewni ofertę handlową, rozrywkową i sportową w jednym budynku.

Inwestor wypracował wspólnie z pruszkowskim starostwem odpowiednie rozwiązania drogowe. Wybudowane zostaną dwie nowe drogi dojazdowe do centrum handlowego. Na ich skrzyżowaniu z ul. Sienkiewicza pojawią się dwa ronda, w rejonie ul. Stalowej i tuż obok siedziby straży pożarnej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.