Wybory: nie ma kolejek po zaświadczenia

Region

Nie ma tłoku w urzędach w związku z wyborami prezydenckimi. Jeszcze tylko dziś można odbierać zaświadczenia o prawie do głosowania.

Sytuacja w największych miastach naszego regionu jest spokojna. Nie dochodzi do scen, które oglądali mieszkańcy np. Warszawy. Tam w kolejce często trzeba było odstać godzinę lub dwie. W urzędzie w Pruszkowie jest niemal pusto. Płynnie odbywa się również wydawanie zaświadczeń w Piastowie czy Milanówku.

Do czwartku najwięcej zaświadczeń wydano w Pruszkowie (na zdjęciu). To oczywiste, ponieważ tu jest najwięcej mieszkańców. Według danych Wydziału Spraw Obywatelskich głosować może ponad 44 tys. pruszkowian. Druga pod względem uprawnionych jest gmina Grodzisk. Z miejscowego urzędu mieszkańcy pobrali 1200 zaświadczeń. Podobne proporcje zauważyli urzędnicy w Piastowie, Brwinowie i Milanówku.

– Sądzimy, że po dzisiejszym dniu będzie wydanych dużo więcej zaświadczeń – powiedziała nam Anna Słowińska, kierownik Referatu Spraw Obywatelskich w Piastowie. Tam do czwartku ok. 1000 osób zgłosiło chęć głosowania poza swoim okręgiem wyborczym.

Zaświadczenia o prawie do głosowania uprawniają do oddania głosu w dowolnym miejscu w kraju i za granicą. Urzędy w największych miastach naszego regionu są otwarte do godz. 16.00.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.