Gmina zapewni transport na wybory

Region

Każda gmina zobowiązana jest zapewnić transport osobom niepełnosprawnym do lokalu wyborczego. W Pruszkowie akcję tę koordynować będzie Straż Miejska.

Dowóz osób niepełnosprawnych w Pruszkowie zapewni firma zewnętrzna. Już przygotowane są dwa pojazdy specjalistyczne i jeden dodatkowy. Akcję koordynować będzie Straż Miejska i to do niej należy zgłaszać potrzebę przewiezienia do lokalu wyborczego.

– Jeżeli będzie zapotrzebowanie, to osoby z mniejszymi schorzeniami będziemy mogli przewieźć naszymi radiowozami – powiedział nam Włodzimierz Majchrzak, komendat pruszkowskiej Straży Miejskiej.

W ubiegłych latach, w trakcie wyborów zapotrzebowanie na przewóz osób niepełnosprawnych było niewielkie. – Rzeczywistość pokaże, jaka będzie sytuacja w najbliższą niedzielę – dodał Majchrzak.

Straże miejskie funkcjonują także w Brwinowie, Milanówku i Grodzisku. W innych gminach trzeba kontaktować się z urzędami.

Uniwersalny numery do straży miejskiej w każdym mieście to 986.

Przypominamy także, że od północy z piątku na sobotę obowiązywać będzie cisza wyborcza. Do zamknięcia lokali wyborczych zakazane będą wszelkie agitacje polityczne.

Czytaj jak i gdzie głosować.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.