Wybory w Podkowie i Nadarzynie

Region

W niedzielę odbędą się wybory uzupełniające do rad miasta i gminy w Podkowie Leśnej i Nadarzynie. Początek głosowania o godz. 7.00.

Przeprowadzenie głosowania w obu miejscowościach wynika z konieczności uzupełnienia składu rad. W mieście-ogrodzie nowy radny zostanie wybrany na miejsce Małgorzaty Stępki, która z listopadzie ubiegłego roku zrezygnowała z mandatu. Jej następcę wskażą mieszkańcy okręgu nr 5, który obejmuje ulice: Błońską 45–59 (numery nieparzyste) i 42–56 (numery parzyste), Helenowską 37–41 (numery nieparzyste) i 46A–52 (numery parzyste), Słowiczą 1–17A, Szpaków, Warszawską 10–28 (numery parzyste) i 19–37 (numery nieparzyste), Wróbla 1–15.

O głosy powalczą dwaj kandydaci: 22-letni Szymon Czupryński (KWW Mieszkańcy dla Podkowy) i 38-letni Marcin Kaliński (KWW Szacunek dla Podkowian).

W Nadarzynie wybory odbędą się w dwóch okręgach, bo w radzie gminy właśnie tyle jest wakatów po utracie mandatów przez Piotra Miszczuka i Marcina Zaborowskiego.

Swojego przedstawiciela wybiorą mieszkańcy okręgu nr 1 (Al. Katowicka, Babiego Lata, Graniczna, Karmelowa, Kościuszki, Krucza, Kubusia Puchatka, Makowa, Małego Księcia, Morelowa, Mszczonowska, Sęczkowa, Starowiejska, Szyszkowa, Świerkowa, Tulipanowa, Wiśniowa, Zielonej Łąki, Żółwińska) i nr 2 (Akacjowa, Błońska, Fiołkowa, Leśna, Maciejki, Malwy, Mała, Modrzewiowa, Nad Mrówką, Plantowa, Podleśna, Pruszkowska, Wierzbowa, Wiosenna).

W pierwszym o zasiadanie w radzie ubiegają się Michał Śledziecki (Zielona Gmina Nasz Dom) i Eugeniusz Kucharski (Ponad podziałami). Kandydaci w okręgu nr 2 to Rafał Kowalski (Nadarzyn OdNowa), Tomasz Siwa (Sąsiedzi) oraz Marcin Zaborowski (KWW Zielona Gmina Nasz Dom).

Głosowanie zakończy się o godz. 21.00.  Przypominamy jednocześnie, że do momentu zamknięcia lokali obowiązuje cisza wyborcza.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.