Wspólny Sylwester to najlepsza zabawa

Region

Z niecierpliwością czekamy na zabawę sylwestrową. Również gminy z naszego regionu szykują się na powitanie Nowego Roku, choć nie wszystkie. Sprawdźcie, gdzie możemy wspólnie, plenerowo spędzić tę wyjątkową noc.

Pruszków
Tradycyjnie plenerowa zabawa sylwestrowa zostanie zorganizowana w Pruszkowie. – To będzie pierwszy rok kolejnego stulecia miasta. Spotykamy się 31 grudnia na pl. Jana Pawła II i spędzamy noc sylwestrową wspólnie. Zaczynamy o godz. 22 muzyką, którą wszyscy lubią. Zabrzmią znane utwory, będą to covery polskich i zagranicznych wykonawców. O oprawę muzyczną zadba zespół TSK znany z pruszkowskich wianków. Zrobili wtedy furorę i mam nadzieję, że powtórzą to wydarzenie w Sylwestra – mówi Witold Konieczny z biura promocji w Pruszkowie.

Nie zabraknie też pokazu fajerwerków, który pruszkowianie będą mogli podziwiać przez całe 10 minut. – Jak zwykle będzie to jeden z większych pokazów w obrębie Warszawy. Mam nadzieję, że pogoda dopisze, ponieważ efekty tego pokazu zależą od pułapu chmur. Chodzi o to, że wysokość jaką osiągają sztuczne ognie wynosi 300 metrów, czyli dość wysoko. Po pokazie fajerwerków czas na wspólne życzenia i kontynuację zabawy – zaznacza Konieczny.

Po hucznym powitaniu 2017 r. miasto proponuje koncert noworoczny, który odbędzie się
1 stycznia o godz. 19.30. W kościele św. Kazimierza wystąpi Orkiestra Kameralna Leopoldinum. Będzie można usłyszeć m.in. utwory Vivaldiego, Chopina, Dvoraka, Kreislera, Karłowicza czy Edith Piaf.

Grodzisk Maz.
Plenerowa sylwestrowa zabawa odbędzie się również w Grodzisku Mazowieckim. – Planowo miejska impreza rozpocznie się o godz. 22 na placu przed Centrum Kultury – mówi nam Piotr Galiński, wiceburmistrz Grodziska.

Ale warto przyjść nawet o godzinę wcześniej. Dlaczego? – Będzie wesoło! Niech mieszkańcy przyjdą nawet o godzinęwcześniej niż planowaliśmy, bo wszystko powinno być już gotowe, m.in. zespół i różne pokazy. Szykuje się świetna zabawa – twierdzi z kolei burmistrz Grzegorz Benedykciński.

O dobrą muzykę zadba zespół Pretext, który już występował w Grodzisku. Urozmaiceniem wieczoru mają być pokazy cyrkowe i akrobatyczne. Fajerwerki o północy to już tradycja!

Piastów
Rok 2017 uroczyście będzie witany także w Piastowie. O północy mieszkańcy tradycyjnie spotkają się na placu Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Warszawskiej 24, aby wspólnie podziwiać fajerwerki. Władze proszą o zachowanie porządku.

Raszyn
Co prawda w gminie Raszyn nie przygotowano hucznego powitania roku, ale to nic straconego. Mieszkańcy mogą wybrać się 1 stycznia na koncert noworoczny w stylu wiedeńskim. – Mamy nadzieję, że wieczór spędzony w sposób elegancki, pogodny, radosny i pełen szczerego uśmiechu stanie się zachętą do przyjęcia zaproszenia – czytamy na stronie raszyńskiego Centrum Kultury. Będzie można usłyszeć utwory: J. Straussów, E. Kalmana, Fr. Lehara, C. Zellera, J. Ivanovici, R. Stolza.

Bilety w sprzedaży od 27 do 29 grudnia. Za normalny zapłacimy 50 zł, zaś za ulgowy 40 zł. Dla seniorów przygotowano specjalną ofertę – 20 zł za wstęp.

Koncert odbędzie się 1 stycznia o godz. 16.00 w Centrum Kultury Raszyn przy al. Krakowskiej 29A.
 
Brwinów, Michałowice, Nadarzyn, Raszyn, Milanówek i Podkowa Leśna nie organizują ogólnodostępnych imprez plenerowych.

Warszawa
To dobra alternatywa dla osób (także z naszego regionu) które chcą hucznie powitać Nowy Rok. Lista artystów i zespołów którzy wystąpią na scenie podczas nocy sylwestrowej w stolicy jest długa: Agnieszka Chylińska, Varius Manx, Natalia Nykiel, Kombi, Lemon, Cleo, Andrzej Piaseczny, Ania Wyszkoni, Rafał Brzozowski, Kasia Stankiewicz.

Wyjątkowy będzie też pokaz fajerwerków. O północy w powietrze wystrzeli aż 4 tys. ładunków pirotechnicznych! Impreza odbędzie się na pl. Defilad.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.