Wspólny bilet i rozkład WKD bez większych zmian

Kolej

Remont podmiejskiej linii kolejowej trwa. Tymczasem Warszawska Kolej Dojazdowa postanowiła nie zwiększać liczby kursów w nowym rozkładzie jazdy. Czy nie odnotowano zwiększonego zainteresowania kolejkami? I co dzieje
się w sprawie wspólnego biletu?

WKD to jeden z najpunktualniejszych przewoźników i to nie tylko w naszym regionie, ale również w całej Polsce. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy gmin położonych wzdłuż linii „wukadki” chętnie z niej korzystają. Wiele osób twierdziło, że po rozpoczęciu remontu na tzw. dużej kolei, w pojazdach WKD zapanuje tłok. W związku z tym pojawiły się pytania o to, czy w przyszłości zostanie zwiększona liczba kursów kolejek podróżujących z Grodziska do Warszawy. 

Czy obecnie „wukadka” cieszy się nadmiernym zainteresowaniem ze strony pasażerów? – Na podstawie prowadzonych obserwacji oraz danych pozyskiwanych m.in. z systemu zliczania podróżnych, zainstalowanego w pojazdach, które były podstawą decyzji o kontynuacji obowiązywania obecnego rozkładu jazdy, przewozy pasażerskie osiągnęły poziom równy z odnotowanym w czasie kulminacji remontu linii kolejowej nr 1 w latach 2014-2015 (tory na odcinku Warszawa Zachodnia – Grodzisk Mazowiecki przeznaczone dla pociągów dalekobieżnych). Należy zwrócić uwagę, że aktualna oferta rozkładu jazdy pociągów WKD w porównaniu z obowiązującą 2-3 lata temu przewiduje większą liczbę połączeń po zmianach wprowadzonych w grudniu 2016 r. – odpowiada Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD. 

Ale czy są w ogóle szanse na zwiększenie liczby kursów? Okazuje się, że nie jest to takie proste. A to z powodu umiarkowanego zainteresowania pracą w roli maszynisty… – Monitorowanie zapełnienia pociągów będzie kontynuowane w perspektywie dalszych decyzji o zmianach rozkładu jazdy w ciągu 2018 r. Zwiększenie oferty przewozowej jest również ściśle uzależnione od konieczności pozyskania nowych pracowników i trwałego zwiększenia zatrudnienia w zespole maszynistów. Pomimo prowadzonych aktywnych działań w tym zakresie jak dotychczas jesteśmy w stanie głównie zastąpić nowymi pracownikami tych, którzy decydują się przejść na emeryturę – mówi Kulesza. 

Przewoźnika spytaliśmy także o wspólny bilet, bo przypomnijmy, że obecnie np. na biletach ZTM pasażerowie mogą dojechać jedynie z Warszawy do Opaczy. Ale temat wisi w próżni. – Rozmowy na temat wspólnego biletu w dalszym ciągu trwają. Nie jesteśmy w stanie określić orientacyjnego terminu ich zakończenia, ani możliwych rezultatów – wyjaśnia rzecznik prasowy WKD. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.