Wrak nie do ruszenia

Pruszków

To sprawa, która trwa od dłuższego czasu. Chodzi o Fiata Uno, który stoi na miejscu parkingowym przy ul. Kościuszki w Pruszkowie. Straż miejska i policja niestety mają związane ręce i nie mogą usunąć pojazdu.

Z problemem zwrócił się do nas jeden z czytelników. – Od bardzo dawna przy ul. Kościuszki stoi czerwony Fiat, który stoi na samym środku parkingu i „zagraca” jedno miejsce postojowe. Nie można zrobić coś z tym złomem? – czytamy w wiadomości wysłanej na adres kontakt@wpr24.pl.

W pierwszej kolejności skontaktowaliśmy się w tej sprawie z pruszkowską strażą miejską. Niestety funkcjonariusze nie mają podstaw aby odholować auto. – Rzeczywiście na ul. Kościuszki od dawna stoi samochód nieużytkowany. W świetle obowiązujących przepisów pojazd posiada ubezpieczenie i tablice rejestracyjne więc nie możemy w tej sprawie nic zrobić. Nie ma podstaw sprawnych aby zmusić właściciela do przestawienia auta – mówi Włodzimierz Majchrzak, komendant Straży Miejskiej w Pruszkowie. – Niestety to nie jest odosobniony przypadek – dodaje.

Policja również nie posiada środków prawnych do usunięcia pojazdu. – Jeżeli auto stoi i nie zagraża bezpieczeństwu w ruchu to nie możemy go zholować – mówi asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.