Raszyn o krok od rozbudowy ośrodka zdrowia

Region

Władze Raszyna są już o krok od przejęcia ośrodka zdrowia. O kłopotach z tym związanych pisaliśmy jeszcze we wrześniowym wydaniu naszej gazety. Umowa dzierżawy pomiędzy gminą a ochockim zakładem opieki zdrowotnej, który jest właścicielem budynku, została już podpisana.

O tym, że wójt Raszyna, Janusz Rajkowski zabiega o spotkanie z prezydent m. st. Warszawy Hanną Gronkiewicz – Waltz, by prosić o przyśpieszenie przekazania ośrodka zdrowia gminie, pisaliśmy we wrześniu. Spotkanie w końcu doszło do skutku. Przerwało ono impas w procedurze przejęcia na własność ośrodka zdrowia i uzyskania prawa do gruntu.

– Umowa dzierżawy z Zakładem opieki zdrowotnej na Ochocie została podpisana 
4 października. I to nie na 25 lat, a tylko na trzy lata. Stało się to po osobistej interwencji pani prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz – Waltz. Tym samym podpisanie aktu notarialnego to formalność, która pozwoli na rozpoczęcie działań przy ośrodku zdrowia – mówi wójt Rajkowski. Nie kryje, że ma nadzieję, iż podpisanie aktu nastąpi w najbliższym tygodniu.

Budynek, w którym mieści się ZOZ Ochota od dawna potrzebuje remontu. Wystarczy popatrzeć na mocno wysłużone schody, sypiącą się elewację, czy mało przytulne wnętrza. Lokalne władze, do czasu, kiedy prawnie nie staną się jego właścicielem, nie chcą inwestować w budynek, który do nich nie należy.

Wójt ma już skonkretyzowane plany co do tego miejsca. W bezpośrednim sąsiedztwie dotychczasowego ośrodka zdrowia, który zostanie zmodernizowany, powstanie nowy obiekt. Z wyliczeń wójta przedsięwzięcie ma kosztować 10 mln zł. Prace budowlane pochłonęłyby 
7 mln zł, a wyposażenie 3 mln zł. Zamysł wójta jest taki, by w Raszynie pacjenci mogli w jednym miejscu uzyskać kompleksowa opiekę medyczną. Wszystko po to, by na specjalistyczne badania nie musieli jeździć do lecznic znajdujących się ościennych gminach.

W nowym obiekcie mają się znaleźć m.in. gabinety rentgenowskie, rehabilitacyjne, lekarzy specjalistów, czy ambulatoria. W obecnym ośrodku, po modernizacyjnym liftingu sfinansowanym przez gminę, znajdzie się m.in. rejestracja z prawdziwego zdarzenia.

Ochocki ZOZ zgodnie z zawartą umową dzierżawy ma funkcjonować w Raszynie jeszcze trzy lata.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.