Zdążą z budową w terminie?

Region

Za dwa i pół miesiąca mija wyznaczony termin ukończenia prac przy budowie czterech tzw. otwartych stref rekreacji w gminie Michałowice. Nieukończenie ich w terminie grozi utratą przez gminę unijnej dotacji w wysokości prawie 1,9 mln euro.

– Co się dzieje z zapowiadanymi budowami stref rekreacyjnych w naszej gminie? – pytają nas czytelnicy z Michałowic zaniepokojeni słabymi postępami inwestycji – Czasu coraz mniej, a roboty posuwają się bardzo niemrawo. Na dodatek wygląda na to, że zapowiadany w Michałowicach skatepark wyłożony będzie zwykłą kostką brukową! Jak po czymś takim jeździć? – pytają.

Przypomnijmy – w 2007 roku Gmina Michałowice złożyła wniosek o unijne dofinansowanie budowy czterech tzw. stref rekreacji młodzieżowej, czyli otwartych, plenerowych ośrodków sportu, rekreacji i wypoczynku.

Pomysł w ramach projektu pn. „Promowanie zdrowego życia wśród dzieci i młodzieży” uzyskał unijną akceptację. Jego realizację rozpoczęto w ubiegłym roku. We wszystkich szkołach na terenie gminy prowadzono specjalny program rehabilitacyjno-zdrowotny dla uczniów, a obecnie budowane są wspomniane ośrodki rekreacyjne. Koszt projektu to 2,3 mln euro.

Ośrodki rekreacyjne budowane są na niezagospodarowanych do tej pory terenach przy ul. Szkolnej w Michałowicach, przy Zalewie Komorowskim w Komorowie-Wsi, przy ul. Wiejskiej w Regułach oraz przy Kolejowej w Komorowie. Poza dobrze wyposażonymi placami zabaw dla młodszych dzieci mają powstać tu także urządzenia rekreacyjne dla młodzieży, m.in. skateparki dla deskorolkarzy i rolkarzy.

– Termin ukończenia prac przy obiektach upływa 15 listopada i obecnie nic nie wskazuje na to, by był zagrożony – zapewnia Piotr Pacyna z urzędu Gminy Michałowice, odpowiedzialny za realizację inwestycyjnej części projektu.

Najbardziej zaawansowana jest budowa strefy w Regułach. Ma być oddana do użytku już we wrześniu. Jest to najbardziej skomplikowana technicznie część inwestycji. Powstaje tam m.in. wielofunkcyjne boisko sportowe wyposażone w nawierzchnię z trawy syntetycznej. – Pozostałe strefy są realizowane zgodnie z harmonogramem. Także te największe, nad Zalewem Komorowskim i w samych Michałowicach – dodaje.

Rozwiewają się również wątpliwości naszych czytelników związane z nawierzchnią w budowanych skateparkach. Będzie ona gładka, nadająca się do jazdy na rolkach.

– Ta kostka brukowa to nieporozumienie – twierdzi Pacyna – Przypuszczalnie mieszkańcy wysnuli takie wnioski obserwując obecne prace przy układaniu alejek spacerowych. Nawierzchnia skateparku nie jest jeszcze wykonana. Będzie zrobiona oczywiście tak, jak to zaplanowano w projekcie, czyli wylana z asfaltobetonu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.