Pilne zgłoszenie do Nagrody Prezydenta Pruszkowa

Region

Szanowny Panie Prezydencie Pruszkowa, powodowany troską o należyte uhonorowanie myśli i dokonań naszych pruszkowskich twórców, pragnę zgłosić do Pańskiej dorocznej Nagrody Prezydenta Miasta pomysłodawców, projektanta i realizatorów powstania nowatorskiej koncepcji komunikacyjnej łączącej dwa przybytki pruszkowskiego wolnego handlu Targowisko Miejskie i Manhattan.

Muszę przyznać, że idea połączenia targowisk w sposób, świadczący o wielkiej trosce projektanta o zdrowie i kondycję fizyczną społeczeństwa naszego miasta jest świadectwem zaangażowania i prospołecznej postawy, która powinna być wzorem i przykładem dla innych miejscowości.

Nie trzeba nikogo przekonywać, że ciężkie siatki z zakupami mogą powodować nadmierne przeciążenie kręgosłupa i w konsekwencji trwałe jego urazy. Aby zapobiec tym przykrym przypadkom, przejście zaprojektowane zostało w taki sposób, by wykluczyć przemieszczanie się z siatkami wypełnionymi ponad rozsądną miarę. Zastosowana metoda jest prosta, tania i niezawodna. Być może inspirację przy projektowaniu przejścia czerpał twórca z rozwiązań stosowanych w urządzeniach umożliwiających wejście na stadiony lub na stacje metra, ale najważniejsze, że sprawdza się w praktyce. Nikt z siatami pełnymi kapusty czy kartofli nie jest w stanie przecisnąć się przez wąski przesmyk pomiędzy granicznym parkanem TBS-owskiego bloku oznaczonego tabliczką „Targowa 2A” a słupem energetycznym i studzienką bloku przy Targowej 2.

Mieszkańcy szczuplejsi mogą od biedy zaryzykować  utratę równowagi pokonując przejście sposobem czyli tzw. boczkiem, ale ci bardziej korpulentni  dla własnego zdrowia i bezpieczeństwa powinni wcześniej pozbyć się wózków, skrzynek, toreb i nosidełek.  Nie ma, bowiem, nic cenniejszego od naszego osobistego zdrowia. A to właśnie o nasze zdrowie zadbali wspólnie pan projektant, pan inwestor, państwo urzędnicy z nadzoru budowlanego oraz pan lub pani inspektor, którzy budowlę odebrali. I wszystkim im razem i każdemu z osobna pragnę serdecznie i gorąco podziękować za troskę i dbałość o nasze największe dobro jakim jest zdrowie naszego społeczeństwa.  Szczególnie w przededniu czekającej nas wszystkich nieuchronnie rychłej reformy służby zdrowia.

Gdyby jednak, tak się stało, że Szanowny Pan Prezydent Miasta Pruszkowa nie zechce z jakichś powodów wyróżnić i nagrodzić autorów nowatorskiej realizacji, oświadczam, że czynię starania by tę cenną ideę zgłosić do Międzynarodowej Nagrody Darwina.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.