Wpadli w ręce policji dzięki szybkiej reakcji mieszkańców

Pruszków

Mężczyzna wraz z kobietą włamali się do altanki położonej na terenie jednej z działek w Pruszkowie. Dzięki szybkiej reakcji mieszkańca nie doszło do kradzieży.

Zgłoszenie na temat tego zdarzenia policjanci otrzymali w minioną niedzielę wieczorem. Pruszkowscy funkcjonariusze pojechali na miejsce zdarzenia, by sprawdzić czy doszło do włamania. – Kiedy przybyli na miejsce zastali  zgłaszającego, który stwierdził, że kobieta i mężczyzna wychodzili przez okno altanki sąsiadującej z jego działką i z pewnością nie byli to właściciele tej działki. Mężczyzna wskazał parę, która oddalała się od policyjnego patrol – informuje asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Zatrzymano 32-letniego mężczyznę i 30-letnią kobietę. To również mieszkańcy Pruszkowa, którzy jak się później okazało, byli pod wpływem alkoholu. Do wnętrza altanki dostali się wybijając jedną z szyb. – Policjanci ustalili z właścicielem działki, który przybył na miejsce, że z altanki nic nie zginęło – podkreśla Kańka.

Podejrzani spędzili noc w areszcie. Następnego dnia para usłyszała zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Oboje przyznali się i dobrowolnie poddali karze. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.