WOŚP już gra

Region

Wolontariusze już ruszyli na ulicę z puszkami. Są obecni również w naszym regionie. Każdy z nas może się włączyć w zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przez całą niedzielę, 10 stycznia, serduszka będą obecne w całej Polsce. WOŚP gra już po raz 24. Tym razem zbiórka prowadzona jest na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

W naszym regionie są również sztaby WOŚP, które przygotowały dla mieszkańców wiele atrakcji. Aktywnie w dzieło niesienia pomocy włączyły się pruszkowskie szkoły. Aż w pięciu placówkach stworzono sztaby WOŚP.  W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych przy ul. Gomulińskiego, Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Pływackiej, Zespole Szkół nr 1 przy ul. Promyka, Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Obrońców Pokoju i w Szkole Podstawowej nr 2 nie zabraknie występów dzieci, aukcji oraz loterii.

W Miejskim Ośrodku Kultury w Podkowie Leśnej o godz. 14.00 odbędą się warsztaty edukacyjne, mini-festiwal gier planszowych, pokaz walk Bractwa Rycerskiego Excalibur z Warszawy. Atrakcji nie zabraknie również w Grodzisku Mazowieckim. Przede wszystkim muzycznych. Wystąpią zespoły Horoscope, Pretext, Aligator Bay, Swear the Epress, Brak Czasu Runika. W Piastowie swoimi umiejętnościami popiszą się strażacy. Od godz. 14.00 na placu manewrowym przed OSP w Piastowie trwać będzie pokaz straży pożarnej i ognisko dla mieszkańców.  

Sztaby WOŚP obecne są również w Nadarzynie, Milanówku, Komorowie i Brwinowie.

O 20.00 całą zabawę zakończy tradycyjnie światełko do nieba. Przez cały dzień nie zabraknie atrakcji, jednak nie to jest najważniejsze. Po raz kolejny będziemy mogli okazać swoje serce i wrażliwość na rzecz drugiego człowieka. Istotne, że w dzieło pomocy angażują się uczniowie szkół z naszego regionu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.