WOM sprosta oczekiwaniom mieszkańców

Pruszków

W siedzibie pruszkowskiego Starostwa Powiatowego oficjalnie otwarto nowoczesny Wydział Obsługi Mieszkańców. – Będziemy ten wydział cały czas polepszać, ponieważ jesteśmy tutaj dla mieszkańców – mówił starosta Maksym Gołoś.

Mieszkańcy powiatu pruszkowskiego i nie tylko mogą teraz załatwić swoje sprawy w jednym miejscu, bez biegania od jednego pokoju do drugiego. 11 stycznia Maksym Gołoś, starosta pruszkowski wraz ze Zdzisławem Sipierą, wojewodą mazowieckim oraz Mariuszem Błaszczakiem, ministrem spraw wewnętrznych i administracji oficjalnie otworzyli nowoczesne sale obsługi interesantów. Pomieszczenia otrzymały nowe, bardziej nowoczesne i funkcjonalne wnętrza. Na miejscu pojawiły się stanowiska m.in. z zakresu architektury, geodezji, inspekcji nadzoru budowlanego czy komunikacji.

Pomysł utworzenia WOM-u w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pruszkowie zrodził się pod koniec 2014 roku, kiedy to ówczesny starosta, Zdzisław Sipiera zapowiadał zmiany standardów obsługi mieszkańców. – Jest to dla mnie bardzo ważny dzień ponieważ ten aspekt zaistniał po wyborze mojej osoby w 2014 roku. Chciałem pokazać, że administracja na szczeblu powiatowym może być bliżej ludzi. Ten efekt jest dzisiaj widoczny – mówił Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki. – W tym momencie to nie mieszkaniec musi latać po urzędzie, tylko urząd ma maksymalnie szybko i dobrze obsłużyć interesanta. WOM jest elementem całości urzędów w pigułce. Tutaj przychodzi się, mówi się co chce się załatwić i ma się to otrzymać w konkretnym, określonym terminie – dodawał.

Obecny podczas otwarcia Mariusz Błaszczak podkreślił jak ważne jest przybliżanie administracji państwowej do obywateli. – Pruszkowskie Starostwo Powiatowe należy do awangardy, tej grupy powiatów gdzie WOM-y działają i dziś otwieramy taki wydział. Jego zadaniem jest usprawnienie możliwości załatwiania różnych spraw w jednym miejscu. Najważniejszy dla administracji powinien być mieszkaniec. Warunki są dużo lepsze i mam nadzieję, że kontakt z administracją dla mieszkańców powiatu pruszkowskiego będzie źródłem satysfakcji – mówił Błaszczak.

Pierwszy etap przebudowy WOM-u zakończył się 12 października 2015 roku. Był to tylko początek transformacji wnętrza urzędu, które całkowicie zmieniło swój wygląd. Po modernizacjach zwiększyła się liczba urzędników obsługujących mieszkańców, zamontowano system numerkowy, ekrany czy specjalne szafy przesuwne, które pozwalają na uporządkowanie archiwów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.