Wojska Polskiego już ze stałą organizacją ruchu

Pruszków

Choć prace jeszcze się nie skończyły to kierowcy mogą już swobodnie korzystać z al. Wojska Polskiego w Pruszkowie. Na jezdni pojawiły się znaki poziome oraz zniknęła czasowa organizacja ruchu.

Ten kolejny etap remontu al. Wojska Polskiego trwa od 4 października. Mowa o fragmencie drogi od ul. Powstańców do ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Prawdziwe utrudnienia pojawiły się gdy została wprowadzona czasowa organizacja ruchu, czyli 2 listopada. Jezdnia w kierunku Warszawy została zamknięta, a ruch odbywał się dwukierunkowo na tej w stronę Grodziska Mazowieckiego.

– Wykonawca chce sfrezować nawierzchnię, a w długi weekend układać nowe masy. Dzięki temu kierowcy bez większych utrudnień mogliby się poruszać al. Wojska Polskiego już na początku kolejnego tygodnia – mówiła nam 8 listopada Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

I tak też się stało. Wczoraj drogowcy rozpoczęli malowanie znaków poziomych na nowo położonej nawierzchni asfaltowej (jezdnia w kierunku Grodziska). Pojawiły się linie ciągle i przerywane choć wciąż brakuje m.in. pasów dla pieszych. Mimo to kierowcy mogą już normalnie poruszać się al. Wojska Polskiego, ponieważ zniknęła czasowa organizacja ruchu, a powróciła stała. Zatem nie ma już znaków ograniczających „przejezdność”.

Ale do pełnego zakończenia prac jeszcze trochę brakuje. Między innymi drogowcy będą musieli zająć się obrzeżami jezdni, ułożeniem kostki betonowej na wysepkach, czy uporządkowaniem terenu. Zgodnie z umową wykonawca na realizację zadania ma czas do końca tego miesiąca.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.