Wojewoda unieważnił referendum w Podkowie

Podkowa Leśna

Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zdecydował o unieważnieniu uchwały o referendum w Podkowie Leśnej. – To stricte polityczna decyzja – mówi Artur Tusiński, burmistrz miasta-ogrodu.

Referendum dotyczące projektu „Warszawa 33+” miało odbyć się w Podkowie 2 kwietnia. 23 lutego wojewoda mazowiecki wszczął postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały rady miasta. Po kilku tygodniach zapadła decyzja o jej unieważnieniu. – Spodziewaliśmy się tego. To stricte polityczna decyzja, co muszę z przykrością stwierdzić. Do uchwały dołączyliśmy uzasadnienie, w którym zawarliśmy taką samą podstawę prawną jak przedstawiciele Legionowa. Wojewoda zinterpretował pytanie, co jest niedopuszczalne – przedstawia burmistrz Tusiński.

Podkowiański włodarz podkreśla, że miasto nie składa broni. – Prawdopodobnie decyzja wojewody zostanie zaskarżona. Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy będą składać wnioski o referendum. Chcą się wypowiedzieć w tej sprawie – tłumaczy Tusiński.

Warto dodać, że wojewoda mazowiecki stwierdził nieważność uchwały podjętej przez radnych stolicy. Tak jak i w przypadku Podkowy, powołał się na pominięcie zapisów Ustawy o samorządzie gminnym. W ocenie Zdzisława Sipiery zgodna z prawem jest uchwała Rady Miasta Legionowa. Tam referendum odbędzie się 26 marca.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.