Woda zagościła na Głównej

RUSIEC

Horror, koszmar, dramat – tak mieszkańcy Ruśca określają stan ul. Głównej. W wyniku roztopów i intensywnych opadów deszczu droga znalazła się... pod wodą. Czy mieszkańcy doczekają się kanalizacji deszczowej?

Mieszkańcy podkreślają, że wielokrotnie informowali o problemie, jednak nikt nie podjął się rozwiązania sprawy. –  Ul. Główna przy ul. Paprotki i ul. Osiedlowej jest całkowicie nieprzejezdna. Konieczne jest jej wyłączenie z ruchu!!!!! Już w okresie zimowym powiadamialiśmy wielokrotnie Straż Gminną oraz KPP Pruszków o stanie tej ulicy. Wielokrotne wypompowywanie wody daje
tylko skutek doraźny.  A teraz mamy horror . 150 metrowe rozlewisko. Mało, że zalało ulicę to zatopiło działki mieszkaniowe w sąsiedztwie – napisał do nas jeden z mieszkańców.

Gmina Nadarzyn ma świadomość problemów występujących na ul. Głównej w Ruścu. Ratunkiem dla mieszkańców są strażacy, którzy zajmują się wypompowywaniem nagromadzonej wody. – Ul. Główna nie została wyłączona z ruchu, jednakże obecnie jest utrudniony przejazd tą ulicą z powodu nagromadzonej wody po intensywnych opadach deszczu. Woda nie tylko napływa z pasa drogowego ale również z przyległych działek – przedstawia Anna Gutowska, kierownik referatu inwestycji w gminie Nadarzyn.

Opady deszczu są zmorą dla mieszkańców ul. Głównej. Przedstawicielka urzędu wskazuje na jeszcze jeden problem. – Należy zauważyć, że nie jest to jedynie woda nagromadzona z pasa drogowego ale napływająca z przyległych do ulicy działek. Problem wynika również, z tego że mieszkańcy zagospodarowując własne działki często likwidują elementy systemu melioracyjnego, jak również podnoszą teren, co jest niezgodne z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – wyjaśnia Gutowska.

Podstawową kwestią jest odwodnienie ul. Głównej. Czy gmina zamierza zająć się sprawą? – Mamy opracowany projekt na wykonanie przebudowy ulicy Głównej w tym jej odwodnienia poprzez wykonanie kanalizacji deszczowej, jednakże sołectwo Rusiec zadecydowało, że bardziej konieczną inwestycją w tym roku jest budowa chodnika na ulicy Górnej – odpowiada kierownik referatu inwestycji.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.