Woda jest, ale tylko na razie

Region

Roboty związane z naprawą magistrali wodociągowej w Al. Jerozolimskich trwają w najlepsze, tymczasem woda w kranach nadal jest. Wielu mieszkańców zastanawia się czy zapowiadane utrudnienia to był tylko żart. Niestety nie mamy dobrych informacji. Woda jest, ponieważ obecnie jest małe zapotrzebowanie, gdy wrócicie z pracy prawdopodobnie w kranach zapanuje susza.

Z prośbą o wyjaśnienia zwróciliśmy się w tej sprawie do spółki MPWiK. – Jeśli chodzi o informację od mieszkańców, że mogą mieć wodę w kranie, to z powodu uruchomienia awaryjnych ujęć na terenie Pruszkowa. Zostały one uruchomione w momencie wyłączenia magistrali. Niestety to nie wystarczy, by obsłużyć Pruszków, tej wody nie będzie. Natomiast może się ona okresowo pojawiać w porze najmniejszego zużycia przez mieszkańców np. w tych godzinach kiedy większość osób jest poza domem – mówi nam Marzena Wojewódzka z biura prasowe Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Awarii uległa magistrala wodociągowa w Al. Jerozolimskich na wysokości ul. Regulskiej, o czym informowaliśmy wczoraj. Na miejscu prowadzone są wykopy. – Magistrala została odwodniona i obecnie wykonywane są prace  ziemne. Roboty te będą prowadzone w trybie ciągłym, co oznacza, że pracownicy będą się zmieniali na miejscu – wyjaśnia Wojewódzka. 

Jak usłyszeliśmy od przedstawicielki MPWiK prace mogą potrwać 48 godz. z wydłużeniem do 72, czyli tak samo jak podano w oficjalnym komunikacie. O godz. 15.00 ma pojawić się komunikat na stronie spółki z informacją czy udało się zlokalizować dokładne miejsce uszkodzenia magistrali. 

Wody nie będą mieli mieszkańcy Pruszkowa, Piastowa i Reguł. Więcej informacji m.in. na temat beczkowozów znajdziecie tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.