Wnioski kulturalne

Region

Do 30 września m.in. samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe mogą zgłaszać wnioski do nowych programów MKiDN poświęconych Polskiej Prezydencji 2011 i obchodom Roku Czesława Miłosza.

W 2011 mija setna rocznica urodzin Czesława Miłosza, poety, prozaika, tłumacza. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło program „Czesław Miłosz 2011 – Promesa”, w ramach którego finansowane będą przygotowanie i realizacja obchodów Roku Miłosza w 2011 r.

Program adresowany jest do wszystkich polskich instytucji kultury, organizacji pozarządowych i stowarzyszeń, szkół i uczelni artystycznych zainteresowanych realizacją projektów popularyzujących wiedzę o nobliście zarówno w kraju, jak i za granicą. Na program przeznaczono 7 mln zł.

Natomiast program „Polska Prezydencja 2011 – Promesa” dysponuje budżetem 20 mln zł. Jego celem jest finansowanie zadań promujących i prezentujących ciekawe i wartościowe zjawiska oraz tendencje w polskiej kulturze w ramach programu kulturalnego Przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej w drugiej połowie 2011 roku.

Finansowane działania muszą odbywać się przynajmniej w jednej z dziesięciu stolic: Brukseli, Berlinie, Paryżu, Londynie, Madrycie, Kijowie, Mińsku, Moskwie, Pekinie, bądź Tokio, w drugiej połowie 2011 roku.

– Niektóre projekty związane z Rokiem Czesława Miłosza mogą być składane zarówno do programu „Miłosz 2011 – Promesa”, jak też do programu „Polska Prezydencja 2011 – Promesa”. W takim przypadku wniosek należy złożyć tylko do jednego programu. Zgodnie bowiem z zapisami regulaminu złożenie wniosku na to samo zadanie do więcej niż jednego programu MKiDN w 2010 roku jest błędem formalnym – poinformował resort kultury.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.