Wmurowali kamień węgielny pod budynek nowej szkoły

Pruszków

Piątek 25 maja 2018 r. stał się ważną datą w historii Szkoły Podstawowej nr 10 w Pruszkowie. To właśnie dziś odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego.

Przy ul. Pływackiej mieści się tylko szkoła podstawowa. Jednak za dwa lata powstanie tu duży oświatowy kompleks połączony z filią biblioteki. W pierwszej kolejności budowany jest nowy gmach szkoły podstawowej. Po zakończeniu prac szkoła przeniesie się do nowej części, a w miejscu istniejącego budynku powstanie przedszkole. Podstawówka w nowej odsłonie zacznie działać we wrześniu 2019 r, a przedszkole swoją prace rozpocznie rok później.

Dziś odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego w nowej szkole. – Życzę wszystkim Państwu satysfakcji z realizacji i zakończenia budowy tego obiektu. Wiem, że i dzieciaki z najbliższych okolic, i rodzice, i dyrekcja szkoły oczekują na realizację tego obiektu. A będzie to piękny obiekt godny tego osiedla i XXI wieku – mówił w trakcie uroczystości Jan Starzyński, prezydent Pruszkowa.

Po zakończeniu rozbudowy w kompleksie będzie działać przedszkole dla 100 dzieci, szkoła podstawowa, która przyjmie 725 uczniów. Całości dopełni zaplecze sportowe oraz filia Książnicy Pruszkowskiej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.