Wkrótce sygnalizatory zaczną działać

Pruszków

Mowa o nowo wybudowanej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Prusa i Pogodnej w Pruszkowie. Urządzenia są gotowe. Kiedy zaczną działać?

O tym, że sygnalizatory mają powstać na wymienionym wyżej skrzyżowaniu pisaliśmy już wielokrotnie. Aktualnie wygląda na to, że urządzenia są już niemal gotowe do uruchomienia. Uwagę na to zwrócił jeden z naszych czytelników. – Czy może wiecie kiedy zaczną działać „światła” na Prusa i Pogodnej? Słupy już stoją od jakiegoś czasu, a sygnalizatory nadal nie świecą – napisał do nas Mariusz.

Z podobnym pytaniem zwróciliśmy się do pruszkowskiego starostwa, które odpowiada za tę inwestycję. – Zgodnie z umową sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Prusa i Pogodnej zostanie uruchomiona do 15 maja – odpowiada Klaudia Bryk, naczelnik Inwestycji i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowej w Pruszkowie.

Na wlotach ulic Pogodnej i Prusa pojawiły się klasyczne potrójne sygnalizatory. Oddzielne sygnały przeznaczone są dla pieszych i rowerzystów korzystających ze ścieżki. Światło zielone zapali się po naciśnięciu przycisku. Sygnalizacja zostanie zsynchronizowana z sąsiednią krzyżówką Wojska Polskiego, Pogodnej i Powstańców.

Koszty tej inwestycji to niemal 200 tys. zł.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Wkrótce sygnalizatory zaczną działać”

 1. werghjk pisze:

  200 tys. zł za 4 słupy ze światami. Nie spotkałem się z problemami na tym skrzyżowaniu. To chyba dla ułomnych…

 2. none pisze:

  No to czekamy na efekty – będziemy sprawdzać, jak wygląda ruch w okolicy.

 3. Anonim pisze:

  Znowu ta nieszczęsna „krzyżówka”.

 4. Wilku Starszy pisze:

  A na cholerę wam światła jak kolorów nie odróżniacie.

  • peres pisze:

   gdybys zdawał prawko, wiedział byś że sygnalizacja jest tak stworzona aby nawet daltonisci mogli sobie z nią poradzić
   czerwone na górze, pomaranczowy w srodku i zielony na samym dole, zawsze tak jest !
   pozdro nieuku

   • ... pisze:

    peres. Nie zrozumiałeś sarkazmu, bo można na skrzyżowaniu postawić sygnalizatory, ale lekceważący przepisy kierowcy i tak będą przejeżdżać na czerwonym świetle. Wyzywasz kogoś od nieuków, a sam przeczytaj swój tekst. Zdanie zaczyna się od dużej litery, kończy się je kropką.

  • Wilku Starszy pisze:

   Cicho podszywie 🙂

 5. Mirosław katolik pisze:

  Stgnalizacja w odpowiednim miejscu. Dziękujemy i czekamy na działanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły