Wkrótce ruszą prace na Myśliwskiej

Podkowa Leśna

Uwaga, utrudnienia dla kierowców w Podkowie Leśnej. 18 kwietnia planowany jest start prac związanych z przebudową ulicy Myśliwskiej oraz połączenia ulic Bukowej, Topolowej, Lipowej i Sosnowej.

Prace na Myśliwskiej przebiegną na odcinku od ulicy Miejskiej do Błońskiej. Co przewidują? M.in. budowę skrzyżowania wyniesionego z ul. Miejską. Poza tym w tej ostatniej ulicy zostaną wykonane chodniki i, dodatkowo, powstanie fragmentu chodnika w ulicy Helenowskiej. Na Myśliwskiej zostanie wymieniona nawierzchnia bitumiczna. Do zadań realizatora robót należy też wykonanie zjazdów do posesji oraz ukształtowanie pobocza tak, aby zapewnione było prawidłowe odwodnienie.

Artura Tusińskiego, burmistrza Podkowy spytaliśmy, dlaczego przebudowa ul. Myśliwskiej jest tak istotna. – Wszystkie ulice w Podkowie, a mamy ich 42 kilometry, są z reguły w słabym stanie. M.in. ulica Myśliwska. Mieszkańcy skarżyli się na jej nawierzchnię, na bezpieczeństwo – odpowiedział. Dodajmy, że prace na Myśliwskiej mają potrwać około miesiąca, ale niewykluczone, że przebiegną szybciej.

Burmistrza spytaliśmy również o budowę ronda, czyli połączenia ulic Bukowej, Topolowej, Lipowej i Sosnowej. – To jest obecnie chyba najbardziej skomplikowane skrzyżowanie w Podkowie, ma pięć wlotów. Dochodzi tam do stłuczek. Po przebudowie rondo na pewno poprawi bezpieczeństwo w ruchu drogowym w tym rejonie – twierdzi Artur Tusiński. Finał tej inwestycji przewidywany jest na 21 czerwca tego roku.

Kierowcy podczas przebudowy wymienionych ulic muszą przygotować się na utrudnienia, zachować ostrożność, przestrzegać tymczasowej organizacji ruchu.   

Burmistrz dodaje, że po świętach rozpocznie się remont odcinka ulicy Kwiatowej pomiędzy ul. Wrzosową a Paproci.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.