Wkrótce przygotowania do otwarcia kąpieliska

Pruszków

Trwa niecierpliwe oczekiwanie na stałą poprawę pogody i nadejście cieplejszych dni. A przypominamy, że do wakacji i lata pozostały już tylko... niecałe dwa miesiące. W tym czasie, jak co roku, dla mieszkańców przygotowane zostanie kąpielisko w pruszkowskim Parku Mazowsze.

Majówka póki co nie rozpieszcza nas pogodą, na pocieszenie pozostaje tylko myśl o tym, z jakich atrakcji skorzystamy jak już na dobre zrobi się ciepło. A do letniego „żelaznego reperturaru” w mieście należy strzeżone kąpielisko w Parku Mazowsze. Co roku dyżurują tam wykwalifikowani ratownicy z odpowiednim sprzętem, do dyspozycji jest może niewielka ale zadbana plaża. Nie inaczej będzie w tym sezonie.

Przygotowania rozpoczną się już wkróce. – Niedługo preprowadzimy pierwsze wstępne badania wody. Szykujemy się do modernizacji plaży i pogłębienia brzegu, bo zsunęło się trochę piasku i zrobiło się zbyt płytko. Wyrównamy to wszystko i pod koniec maja zaczniemy przygotowywać samo kąpielisko. W tym roku ruszamy wcześniej – zaznacza Jacek Elżanowski, dyrektor pruszkowskiej pływalni Kapry, która od lat odpowiada za bezpieczeństwo i infrastrukturę kąpieliska w Parku Mazowsze.

Podobnie jak w poprzednich latach ratownicy dostępni będą zarówno w dni powszednie, jak i w weekendy. Kiedy wielkie otwarcie strzeżonego akwenu? Dokładna data na razie pozostaje tajemnicą dla samych organizatorów, bo i tu ważną rolę odgrywać będzie pogoda.

Szybciej z wodnych atrakcji skorzystamy w Parku Potulickich, gdzie być może już pod koniec tego miesiąca pojawi się wypożyczalnia kajaków. O szczegółach przeczytacie tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.