WKD: Przejazdy rodzinne w ferie zimowe

Region

Warszawska Kolej Dojazdowa w okresie ferii zimowych wprowadza tzw. przejazdy rodzinne.

Z tej formy przejazdu może skorzystać osoba dorosła, nieposiadająca ulg, która odbywa przejazd z dzieckiem poniżej 16. roku życia.

Pasażer, który chce skorzystać z przejazdu rodzinnego powinien wykupić bilet jednorazowy typu „tam” lub „tam i z powrotem” z ulgą 50% oraz bilet jednorazowy dla dziecka zgodnie z przysługującą mu ulgą.

Przy zakupie stosownych biletów w kasach WKD, kasjer dokonuje adnotacji: „przejazd rodzinny” na biletach osoby dorosłej i dziecka oraz potwierdza ją datownikiem kasy. W przypadku gdy pasażer dokonał zakupu biletu w innym punkcie np. w kiosku, samodzielnie dokonuje wpisu „przejazd rodzinny” na bilecie.

Osoba dorosła powinna posiadać dokument stwierdzający wiek dziecka oraz dokument potwierdzający uprawnienia do korzystania z ulg, np. legitymację szkolną. W przypadku  podróżowania z więcej niż jednym dzieckiem, należy dla pozostałych dzieci nabyć bilety zgodnie z przysługującymi im uprawnieniami.

Z „przejazdów rodzinnych” można korzystać w okresie:
– od 11 lutego 2011 (piątek) od godziny 14:00,
– do 27 lutego 2011 (niedziela) do godziny 00:00.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.