WKD zawarła umowę na remont toru

Kolej

Przewoźnik podpisał umowę z Trakcją PRKil S.A. na wykonanie kompleksowej naprawy drugiego toru. Prace na linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej rozpoczną się już w maju.

Remont torowiska nr 2 jest kontynuacją prac zrealizowanych w ubiegłym roku, kiedy WKD wykonała kompleksową naprawę toru nr 1. Chodzi o najbardziej obciążony szlak tego przewoźnika, Warszawa Śródmieście WKD – Komorów. Bez tych inwestycji niemożliwe byłoby utrzymanie odpowiedniego stanu technicznego całej infrastruktury kolejowej przewoźnika.

Właśnie podpisano umowę na remont drugiego toru. Wartość tego przedsięwzięcia to niemalże 16 mln zł. Wykonawca inwestycji, czyli Trakcja PRKil S.A. będzie miała szereg zadań do wykonania. W ramach remontu m.in. zostanie wymieniona nawierzchnia toru nr 2, ławy torowiska będą mechanicznie ścięte, podsypka tłuczniowa oczyszczona, wymienione szyny na wybranych odcinkach, wyregulowany tor, a także zostanie wykonana renowacja rowów odwadniających.

Prace potrwają od 1 maja do 30 września. Od lipca do sierpnia możliwe będzie całodobowe zamknięcie zarówno toru pierwszego jak i drugiego. Zatem pojawi się zastępcza komunikacja autobusowa. Kolejarze ogłosili przetarg na świadczenie takich usług, o czym informowaliśmy wczoraj (20 marca). Niewykluczone, że na trasie pojawią się nowe przystanki. Jak udało nam się dowiedzieć od rzecznika WKD, potrzebnych będzie ok. 35 autobusów. (temat dostępny tutaj)

Przedsięwzięcie stanowi element projektu pn. „Rozwój systemu publicznego transportu pasażerskiego w aglomeracji warszawskiej poprzez zwiększenie wydajności, niezawodności i bezpieczeństwa Warszawskiej Kolei Dojazdowej”, współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.