WKD wyremontuje drugi tor

Kolej

Warszawska Kolej Dojazdowa ogłosiła przetarg na kompleksową naprawę toru nr 2, Warszawa Śródmieście WKD – Komorów. W okresie wakacyjnym wykonawca będzie mógł zamknąć poszczególne tory. Oznacza to, że pasażerowie będą musieli przygotować się na utrudnienia.

W ubiegłoroczne lato przeprowadzono remont toru nr 1 na wyżej wymienionym odcinku. Wówczas na trasę wyjechały autobusy komunikacji zastępczej oraz pojawiły się nowe przystanki. Wygląda na to, że w tym roku będzie podobnie. Prace związane z modernizacją toru nr 2 rozpoczną się 1 maja i potrwają do 30 września. Jak zaznacza przewoźnik w dokumentach, roboty wymagające zamknięć torów będą prowadzone wyłącznie w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia.

Na szlaku Warszawa Śródmieście WKD – Komorów nastąpi kompleksowa naprawa drugiego toru. Oznacza to, m.in. mechaniczne ścięcie ław torowiska, renowację rowu odwadniającego, wymianę tłucznia na wyznaczonych wstawkach pomiędzy rozjazdami czy wymianę wielu innych ważnych elementów (szczegółowy zakres prac dostępny jest TUTAJ).

Na remont toru nr 1 WKD wydało niemal 21 mln zł. Biorąc pod uwagę podobny zakres prac, można założyć, że koszt kolejnej inwestycji w szlak Warszawa Śródmieście WKD – Komorów będzie oscylował w tych samych granicach.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.