WKD rozdaje rowerzystom mapki

Region

W kasach Warszawskiej Kolei Dojazdowej pojawiły się mapki tras rowerowych w pobliżu linii „wukadki”. Można je pobrać bezpłatnie. Jak podkreśla przewoźnik, to kolejny gest w kierunku rowerzystów, którzy od kilku miesięcy mogą w weekendy i święta za darmo przewozić swoje jednoślady.

Na mapach znajdziemy nie tylko schemat tras, ale też informacje gdzie w okolicy szukać ciekawych miejsc i obiektów turystycznych czy kulturalnych. Ten mały przewodnik został opracowany we współpracy WKD z Mazowiecką Regionalną Organizacją Turystyczną, do której spółka przewoźnik dołączył kilka tygodni temu.

– Wielu pasażerów-rowerzystów nie ma wystarczającej wiedzy na temat tras rowerowych, jakie znajdują się w naszym regionie. Przygotowana mapa tras rowerowych zachęci podróżnych do odkrywania piękna Mazowsza oraz przybliży ciekawe miejsca położone w niedalekiej odległości od linii WKD. Niewątpliwie pomoże także zmotywować pasażerów do aktywnego spędzania czasu wolnego z rodziną – zaznacza Dorota Zbińkowska, dyrektor MROT.

Mapki „Rowerem przez Mazowsze z Warszawską Koleją Dojazdową” dostępne są nieodpłatnie we wszystkich kasach biletowych WKD oraz w pociągach WKD. Kasy biletowe będą wydawać mapy do końca sierpnia lub do wyczerpania zapasów.

To kolejny gest WKD w stronę rowerzystów. Przypomnijmy, że od maja tego roku przewoźnik nie pobiera opłat za przewóz jednośladów w dni świąteczne i weekendy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.