WKD punktualna jak zawsze

Kolej

Warszawska Kolej Dojazdowa znów najbardziej punktualnym przewoźnikiem w kraju. Tak wynika z danych Urzędu Transportu Kolejowego, który przedstawił wyniki na III kwartał tego roku.

Trzeba przyznać, że nie jest to zaskoczenie. WKD od dawna plasuje się w czołówce stawki i rzadko opuszcza fotel lidera. Tę cechę „wukadki” pasażerowie cenią sobie najbardziej. Spiesząc się do szkoły, pracy, na ważne spotkanie lub egzamin, wiedzą, że kolejka przyjedzie na czas. Potwierdzają to statystyki UTK. Poziom punktualności w III kwartale 2016 r. dla WKD wyniósł 99,6 proc.

A jak w tym zestawieniu poradzili sobie inni przewoźnicy? Swój wynik poprawiły Koleje Mazowieckie. Z poziomu 90,74 proc w pierwszym kwartale i 91,42 w drugim, trzeci udało się zamknąć punktualnością 92,23 proc połączeń.

Bardzo dobrze wypada też warszawska Szybka Kolej Miejska ze swoim najlepszym w tym roku wskaźnikiem 95,85 proc.

Ciekawe są też ogólne statystyki UTK, które uwzględniają nie tylko naszych regionalnych przewoźników, ale wszystkich, którzy oferują podróże kolejowe. Wynika z nich, że w badanym okresie uruchomiono łącznie 427,7 tys. pociągów (o ok. 4,5 tys. więcej niż w poprzednim kwartale). Średni czas opóźnień pociągów na stacji końcowej (wraz z opóźnieniami do 5 minut) wyniósł 9 minut 17 sekund. Największy odsetek stanowiły pociągi opóźnione do 5 minut (blisko 44 tysiące) oraz od 5 do 60 minut (35 tysięcy). Odwołano 1 534 pociągi.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.