WKD podniesie ceny biletów

Kolej

Warszawska Kolej Dojazdowa poinformowała, że od 1 stycznia 2017 r. wzrosną ceny biletów okresowych. Ile podrożeją?

Można było się tego spodziewać. Przewoźnik wprowadził ostatnio kosztowne zmiany na swojej linii – nowe pociągi i zmiana napięcia sieci trakcyjnej na 3000V. Pozwoliło to na zwiększenie liczby połączeń zarówno w dni powszednie, jak i w weekendy oraz święta. Ponadto pociągi pojadą nie tylko częściej, ale i szybciej (o zmianach w rozkładzie pisaliśmy tu).

Ostatnią zmianę w cenach biletów WKD wprowadziła 1 stycznia 2013 r. Przykładowo za tygodniowy bilet na trasie Grodzisk Mazowiecki Radońska – Warszawa Śródmieście WKD trzeba było zapłacić nie 63 zł, ale już 70 zł. Wówczas wartość biletu miesięcznego wzrosła ze 176 zł do 196 zł. Takie ceny utrzymają się do końca tego roku.

Posługując się tym samym przykładem długości trasy po nowym roku cena biletu tygodniowego wzrośnie o 8 zł (do 78 zł), a miesięcznego o 20 zł (do 216 zł). Ile dokładnie zapłacimy za resztę okresowych biletów? Szczegóły znajdziedzie tutaj. Na stronie WKD zamieszczono tabelki z dokładnymi cenami.

Pocieszeniem dla pasażerów korzystających z WKD jest to, że bilety jednorazowe pozostaną na tym samym poziomie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.