WKD czeka na decyzję w sprawie wycinki

Region

Urząd Transportu Kolejowego nie wydał jeszcze decyzji w sprawie odwołania, które złożyła Warszawska Kolej Dojazdowa. Chodzi o głośną sprawę wycinki drzew wzdłuż linii WKD.

Gdyby doszła ona do skutku pod topór trafiłoby ponad 2 tys. drzew, nawet zdrowe okazy, nie stanowiące zagrożenia dla bezpieczeństwa. UTK nakazał przewoźnikowi usunąć drzewa rosnące w odległości mniejszej niż 15 metrów od osi torów.

Możliwość tak szerokiej „rzezi” drzew wywołała zdecydowany sprzeciw ze strony mieszkańców i lokalnych samorządów. Na internetowej stronie www.kolejnadrzewa.pl zbierane są też podpisy o zaprzestanie przygotowań do wycinki. Do tej pory podpisało się ponad 3,8 tys. osób.

Spodziewano się, że UTK decyzję w sprawie odwołania WKD wyda do 30 listopada. Tak się nie stało. Przypomnijmy, że Warszawska Kolej Dojazdowa wnioskowała o ograniczenie wycinki tylko do drzew stanowiących zagrożenie ze względu na zły stan zdrowotny. Ale doszedł kolejny element. – Spółka w ramach korespondencji z dnia 26.11.2015 roku, stanowiącej odpowiedź na pismo UTK z dnia 20.11.2015 r., zwróciła się do Urzędu Transportu Kolejowego o prolongatę terminu wykonania decyzji do dnia 1.03. 2018 r. z uwagi na konieczność przeprowadzenia analizy stanu biologicznego drzewostanu zlokalizowanego wzdłuż linii WKD – mówi Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

A dlaczego UTK nie wydał decyzji w sprawie odwołania WKD w spodziewanym terminie? – Nie ma terminu administracyjnego, który ograniczałby wydanie decyzji do 30 listopada. Był to jedynie przypuszczalny termin zakończenia sprawy. Taka decyzja zostanie wydana jeszcze do końca tego roku – twierdzi Piotr Dziubak, rzecznik prasowy Urzędu Transportu Kolejowego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.