Wiosna zbliża się wielkimi krokami

Region

Nareszcie synoptycy mają dla nas dobre informacje, przynajmniej jeśli chodzi o temperatury. W weekend prognozuje się nawet do 10 stopni Celsjusza! Ale nie obejdzie się bez minusów...

Zdecydowana większość osób ma już dosyć zimy. Wpatrzeni w okna z tęsknotą wypatrujemy cieplejszych dni. Trudno się przecież temu dziwić, bo jak długo musimy znosić ziąb i mroźne powietrze? Ale już wkrótce kreski na termometrach powinny utrzymywać się na liczbach składających się z dwóch cyfr.

W czwartek, czyli już jutro synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują maksymalną temperaturę wynoszącą 8 stopni Celsjusza. Jednak w nocy nadal może spaść do minus 1 stopnia. Piątek będzie podobny, a w sobotę nieznacznie cieplej. Natomiast niedziela ma rozpocząć ciepłe dni. Według prognoz słupki na termometrach pokażą w dzień 10 stopni Celsjusza, a w nocy minimalnie 6 stopni. A w ciągu kolejnych kilkunastu dni temperatury będą rosnąć.

Ciśnienie będzie utrzymywać się na poziomie 995 hPa. W niedzielę i poniedziałek nieco spadnie, do wartości ok. 980 hPa. Minusem zapowiadanym w zajawce będą przelotne opady deszczu i niestety brak słońca z uwagi na ciągłe zachmurzenie. Jednak czy ten minus przyćmiewa plus związany z wyższymi temperaturami? Naszym zdaniem, nie. Zwłaszcza, że już 20 marca powitamy pierwszy dzień wiosny!

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.