Wiosenne remonty w Piastowie

Piastów

Na wiosnę wszystko budzi się do życia. Również drogowcy biorą się do pracy i uzupełniają ubytki po zimie. W Piastowie trwa modernizacja kilku ulic.

Kierowcy łapią się za głowę, gdy przychodzi im ocenić stan piastowskich dróg. U wielu dziury i nierówna nawierzchnia powodują wzrost ciśnienia. Niebawem ma się to zmienić. – Wraz z nadejściem wiosny widać w Piastowie trwające prace drogowe, zarówno te porządkowe po zimie, jak też budowlane. Ekipy pracujące w ulicach można spotkać w różnych częściach miasta. Oprócz łatania dziur i uprzątania ulic, rozpoczęto realizację ważnych inwestycji – poinformowała Anna Lorens z urzędu miejskiego w Piastowie.

A więc drogowcy łatają i sprzątają ulice. Dziru w ulicach mają odejść w zapomnienie. Warto wspomnieć, że zakończono modernizację ul. Asnyka na odcinku od ul. Reja do ul. Al. Tysiąclecia. 

Na początku roku piastowski magistrat ogłosił przetargi na modernizację kolejnych dróg i czeka na efekty prac. Za ponad 375 tys. zł zostanie przebudowana nawierzchnia drogi wraz z odwodnieniem w ul. Sobieskiego. Takie sam zakres prac dotyczy ul. Klonowej, której modernizacja pochłonie blisko 444 tys. zł. Nowa nawierzchnia i odwodnienie pojawią się na Sokolej oraz Łowickiej. Koszt wyniesie prawie 684 tys. zł. Wszystkie drogi mają być gotowe do 31 lipca br.

Na tym nie koniec. Piastowski magistrat ma kolejne plany, co do następnych ulic. Na Żbikowskiej, P. Wysockiego, W. Łukasińskiego oraz I. Prądzyńskiego zostaną wybudowane wodociągi, ale to dopiero w połowie roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.