Windy zostaną uruchomione w piątek

Grodzisk Maz.

Wracamy do tematu. Wczoraj informowaliśmy o niedziałających windach na dworcu PKP w Grodzisku Mazowieckim. Udało się nam ustalić, że dwa z trzech unieruchomionych urządzeń wkrótce zacznie działać.

Oficjalnie windy na grodziskim dworcu PKP oddano do użytku 15 stycznia. Od tamtej pory przysparzają mieszkańcom więcej problemów niż pożytku. Tak naprawdę większość grodziszczan wręcz boi się z nich korzystać. O sprawie pisaliśmy tutaj.

Jedna z wind została zdewastowana na początku marca. Kolejne spółka PKP PLK postanowiła dokładnie przejrzeć aby wykluczyć przyszłe awarie. Dlatego na grodziskim dworcu nie działa żadna z wind. – Tak jak informowałem wczoraj, jedna z wind została zdewastowana ok. półtora tygodnia temu. Wykonawca zamówił już części i czekamy na ich dostawę z Włoch. W związku z powtarzającymi się aktami wandalizmu zleciliśmy serwisowi szczegółowy przegląd pozostałych urządzeń na stacji. Przegląd zakończy się w piątek i wtedy dwie z trzech wind na stacji w Grodzisku Mazowieckim zostaną uruchomione – poinformował nas Łukasz Kwasiborski z zespołu prasowego PKP PLK.

Kiedy zostanie naprawiona trzecia winda? Dokładny termin nie jest znany… – Po dostarczeniu nam przez producenta części zamiennych do trzeciej windy, natychmiast je wymienimy i uruchomimy również trzeci dźwig – zaznacza Kwasiborski.

Na szczęście jest alternatywa dla psujących się wind. W Grodzisku Mazowieckim nadal funkcjonuje przejście nad torami PKP. Ponadto grodziscy włodarze zatrudnili osoby, które pomogą z ciężkim bagażem lub rowerem.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.