Willa Millera i piastowskie targowisko do remontu

Piastów

Blisko 5,5 mln zł otrzyma Piastów na rewitalizację Willi Millera wraz z otaczającym ją parkiem. To jednak nie wszystko. Część środków z tej puli piastowscy włodarze przeznaczą na przebudowę targowiska miejskiego.

W poniedziałek (26 marca) burmistrz Piastowa Grzegorz Szuplewski i Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego podpisali umowę na dofinansowanie wspomnianych inwestycji. Kompleksowy remont i modernizacja Willi Millera wraz z otaczającym parkiem i przebudową terenu targowiska pochłonie 6,1 mln zł z czego blisko 5,5 mln zł będzie pochodzić z dofinansowania. 

Zabytkowa Willa Millera przejdzie gruntowny remont i stanie się miejscem dostępnym dla wszystkich mieszkańców. – Rewitalizacja tego obiektu i terenów otaczających pozwoli udostępnić nowoczesna siedzibę dla hufca ZHP. W Willi Millera znajdzie się też miejsce na filię biblioteki publicznej, a także na miejsce spotkań dla seniorów – mówi Grzegorz Szuplewski, burmistrz Piastowa. – Ruszamy niezwłocznie z pracami i mam nadzieje, że w ciągu kilkunastu miesięcy ten obiekt nabierze takiego oblicza, jakiego wszyscy oczekujemy – dodaje. 

To jednak nie wszystko. Planowana jest również modernizacja piastowskiego targowiska w rejonie ulicy Lwowskiej i al. Krakowskiej. Chodzi o remont nawierzchni wzdłuż pawilonów, placów postojowych , budowę odwodnienia i przebudowę parkingu. Planowana jest też wycinka części drzew. Ich miejsce zajmą nowe okazy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.