Wigilia dla potrzebujących w Pruszkowie. Pierwsza taka!

Pruszków

Pierwszy raz na tak dużą skalę organizowana jest w Pruszkowie Wigilia dla osób samotnych i potrzebujących. Inicjatywa zapoczątkowana przez Mariusza Szweda zatacza coraz szersze kręgi!

Wszystko zaczęło się od postu, w którym Mariusz Szwed zaapelował o wsparcie dla swojego pomysłu:

Odzew przekroczył oczekiwania, bo posta z apelem udostępniono ponad 1,2 tys. razy. W organizację Wigilii włączają się kolejne środowiska. Jak informuje Mariusz Szwed, prezydent Pruszkowa Paweł Makuch obiecał dostarczyć 75 kg ciast. Stowarzyszenie Wspólnie Pruszków Rozwijamy  w akcję włączyło się poprzez organizację zbiórki ciepłej odzieży dla osób potrzebujących. – Zamierzamy zebrać odzież (kurtki, polary, czapki, rękawiczki), następnie na Wigilii wywiesimy na wieszakach tak, aby każdy mógł dobrać coś dla siebie. Akcja nosi tytuł #kurtkadlakażdego. Odzież można zostawić w lokalu przy Staszica 1D (Pizza 24 Pruszków). Mamy nadzieję, że licznie się przyłączycie i przewietrzycie swoje szafy. Jeżeli ktoś osobiście nie może zostawić odzieży, prosimy o kontakt w wiadomości prywatnej,  będziemy starali się od Państwa odebrać osobiście — czytamy w poście Stowarzyszenia.

W pomoc włączają się także kolejne firmy i osoby. A co Wy sądzicie o tym pomyśle? Przyjdziecie świętować Wigilię z potrzebującymi?

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.