Wiemy kto wybuduje drogę w Parku Miejskim

Brwinów

Trzecie już podejście do wybrania firmy, która wybuduje drogę w brwinowskim Parku Miejskim, zakończyło się sukcesem. Zwycięska oferta opiewa na kwotę prawie trzykrotnie niższą niż najlepsza propozycja w pierwszym przetargu.

To jedna z tych inwestycji, które w zeszłym roku nie miały szczęścia i zatrzymały się na etapie postępowania przetargowego. Powodem były zbyt wygórowane ceny lub brak chętnych. – W ubiegłym roku dwa razy ogłaszaliśmy przetarg. W pierwszym otrzymaliśmy oferty z horrendalnymi cenami. Chcieliśmy na to zadanie przeznaczyć 600 tys, a ceny mieliśmy na poziomie od 1,1 mln zł do prawie 2 mln zł. Odpuściliśmy. W drugim przetargu ofert nie było żadnych. W tegorocznym przetargu wpłynęło osiem ofert, a siedem z nich mieściło się w widełkach 450-480 tys. zł – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

W ramach tego zadania powstanie droga wewnętrzna wraz z miejscami postojowymi i ciągiem pieszym. Wykonawca wybuduje nawierzchnię jezdni o długości ok. 228 m i ciąg pieszy z kostki betonowej o długości 16,5 m. Pojawi się tam 15 miejsc postojowych z kraty parkingowej, w tym trzy miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. – Mówi się, że to droga w Parku, ale jak spojrzy się zabudowę przy kościele w Rynku, te nieruchomości nie mają bram wjazdowych od strony Rynku, tylko od tyłu, od strony Parku. Tę drogę budujemy, żeby zapewnić dojazd. Zaplanowaliśmy kilkanaście miejsc parkingowych po to, aby w tej części parkowej, oddzielonej murkiem była możliwość pozostawienia samochodu – dodaje burmistrz Kosiński.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Wiemy kto wybuduje drogę w Parku Miejskim”

 1. Nicknick pisze:

  miejscowi „kolesie ” będą mieli wygodniej dojść do „pracy” z pobliskich kamienic

 2. Brwinowianin pisze:

  Brwinów stoi w miejscu, zwycięstwo „dobra wspólnego” , inaczej PO pod przewodnictwem obecnego burmistrza (PO) to krąg wzajemnej adoracji. Mają w mieście większość platform medialnych, od nawet gazetek w piekarni po portale internetowe. Każdy kto krytykuje jest usuwany z grup społecznościowych.
  Tymczasem żeby ocenić obecny stan nierządu w gminie wystarczy sobie przejść tunelem w kierunku żabki i oceniec chodniki z lat 1965, jezdnie, schody , barierki – gdzie , chyba tylko cud sprawił że jeszcze żadne małe dziecko nie wypadło do tunelu…i jest ogólny BRUD na chodnikach i ulicach, ale to już standard.

  • Ww pisze:

   Efekt poprzednich włodarzy. Źle że robią drogę?!! Proponuję ścianę płaczu zamiast internetu… Już problem…

   • Lolomido pisze:

    „Ww” – na tą droge dostaną dofinansowanie z UE, ponieważ podciągną ją pod finansowanie do projektu „rewitalizacja” parku.
    No i też wizerunkowo to źle wyglądało bo ludzie zaczęli przychodzić do parku, a ta droga to był duży kontrast .
    A tak na marginesie, ciekawe czy zostanie przynajmniej dociągnięta do chodnika (tym przy organistówce), czy skończy się raptownie w połownie przy ostatniej posesji :)???

  • Ttt pisze:

   Brywinowianin docenia zmiany zmień nazwę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły