Wiele alarmów bombowych w naszym regionie

Region

Policjanci odebrali zgłoszenia o podłożonych ładunkach wybuchowych w kilku obiektach w naszym regionie. Za każdym razem ewakuowane były wszystkie osoby znajdujące się w budynkach. Wiele wskazuje na to, że są to fałszywe alarmy.

Informację otrzymaliśmy od jednego z czytelników. – Z pruszkowskiego urzędu celnego ewakuowano pracowników, na miejscu jest straż pożarna i policja. Wszyscy mówią o alarmie bombowym – czytamy w wiadomości wysłanej na adres kontakt@wpr24.pl.

Policjanci z Pruszkowa potwierdzają, że otrzymali takie zgłoszenie. – Nasi funkcjonariusze z przeszkoleniem pirotechnicznym są na miejscu. Również zadysponowano straż pożarną. Decyzją szefa tego urzędu ewakuowane zostały wszystkie osoby znajdujące się wewnątrz – mówi asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

AKTUALIZACJA GODZ. 11.05

Otrzymano informację o kolejnej bombie, tym razem chodzi o Urząd Skarbowy w Pruszkowie. – Wspieraliśmy policję w działaniach na obiekcie urzędu celnego, ponieważ było tam podejrzenie podłożenia ładunku wybuchowego. Teraz straż pożarna została zadysponowana do pruszkowskiego urzędu skarbowego przy ul. Staszica. Trwa ewakuacja osób znajdujących się w budynku – informuje nas st. ktp. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

AKTUALIZACJA GODZ. 11.30

Więcej informacji udzielono nam w Komendzie Głównej Policji. – Na miejscu pracują policjanci, zaangażone są duże siły i środki. Policjanci niemalże z wszystkich pionów. Każdy taki sygnał traktujemy bardzo poważnie i od same początku angażujemy się. Sprawdzamy miejsce, są tam pirotechnicy. Kierujemy się przede wszystkim bezpieczeństwem osób na miejscu – podkreśla kom. Iwona Kuc z Komendy Głównej Policji.

ATKUALIZACJA GODZ. 11.40

Najprawdopodobniej wszystkie alarmy były fałszywe. – Policjanci zakończyli wszystkie swoje działania, a pracownicy wrócili do budynków – mówi nam Kańka.

AKTUALIZACJA GODZ. 12.10

Kolejne zgłoszenie, tym razem w pruszkowskim sądzie. – Potwierdzam informację, otrzymaliśmy znów takie same zawiadomienie. Nasz sposób działania jest taki sam co wcześniej – zaznacza Kańka.

Do podobnych zawiadomień o podłożonych ładunkach wybuchowych doszło również w Grodzisku Mazowieckim. – Dostaliśmy takie informacje, mogę potwierdzić, że dotyczyło to urzędu skarbowego i sądu. W pierwszym obiekcie zostało wszystko sprawdzone, policjanci nie znaleźli nic niebezpiecznego. Natomiast trwa sprawdzanie sądu. Do takich zgłoszeń dochodzi w wielu miejscowościach na terenie calego województwa – mówi st. asp. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

AKTUALIZACJA GODZ. 13.30

Sytuacja w Pruszkowie i Grodzisku Mazowieckim opanowana. Pracownicy wrócili do swoich budynków.

AKTUALIZACJA GODZ. 13.50

Do podobnej sytuacji doszło w Brwinowie. – W tamtejszym urzędzie gminy pojawił się alarm bombowy – podaje asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Jednak obyło się bez potrzeby ewakuowania osób z brwinowskiego magistratu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.