Więcej płatnych parkingów w Grodzisku

Region

Rada Miejska Grodziska Mazowieckiego podjęła uchwałę w sprawie powiększenia strefy płatnego parkowania w mieście. Wkrótce za pozostawienie samochodu na dziewięciu parkingach oraz na niektórych ulicach miasta trzeba będzie płacić.

Obecnie kierowcy musieli uiszczać opłaty za parkowanie m.in. w okolicy dworca PKP, ratusza i starostwa powiatowego. W najbliższym czasie parkometry pojawią się na popularnych parkingach w centrum miasta, a na ulicach w ich pobliżu zostaną ustawione znaki zakazu zatrzymywania się. Zgodnie z nową uchwałą za postój trzeba będzie zapłacić przy ul. 1 go Maja, Bartniaka, Kierlańczyków, Kilińskiego, Sienkiewicza, na Placu Króla Zygmunta Starego, Obrońców Getta, Żwirki i Wigury oraz przy ul. Konspiracji.

Obecnie mieszkańcy miasta zostawiając swoje samochody w centrum miasta blokują miejsca przeznaczone dla klientów punktów handlowych, policji czy sądu. Dzięki wprowadzeniu parkometrów miejsca parkingowe zostaną odblokowane. Ceny za pozostawienie samochodu na płatnym parkingu nie ulegną zmianie. Kierowcy za pierwszą godzinę postoju zapłacą 0,50 zł, a za każda kolejną godzinę 2 zł.

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński podkreśla, że zanim na parkingach zostaną ustawione parkometry powstaną również dodatkowe bezpłatne parkingi. Pojawią się m.in. przy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej. Dodatkowo stworzone zostaną również bezpłatne parkingi np. dla pracowników sądu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.