Więcej za wodę i ścieki

Nadarzyn

Rada Gminy Nadarzyn przyjęła uchwałę w sprawie nowych taryf za wodę i odprowadzanie ścieków. Mieszkańcy muszą liczyć się z podwyżkami.

Nowe taryfy zaczną obowiązywać od 1 lipca. W związku z tym mieszkańcy muszą przygotować się na wyższe rachunki. Zmiana stawki za wodę nie będzie aż tak odczuwalna jak w przypadku ścieków, gdzie nastąpi 30 proc. wzrost.

Ile mieszkańcy Nadarzyna i okolic będą płacili za wodę od 1 lipca? Gospodarstwa domowe i rolne czeka podwyżka względem poprzedniej stawki o osiem groszy. Teraz za 1m3 wody mieszkańcy gminy zapłacą 2,78 zł. Nie ulega zmianie stawka dla pozostałych odbiorców, w tym firm. Te podmioty nadal będą uiszczać należność w wysokości 5,09 zł za 1m3 wody.

Duże podwyżki czekają mieszkańców gminy Nadarzyn za odprowadzanie ścieków z nieruchomości. W tym przypadku wyodrębniono trzy grupy. Pierwsza, czyli gospodarstwa domowe i rolne, za odprowadzenie 1m3 ścieków zapłacą 8,15 zł. Dotychczasowa stawka wynosiła 6,26 zł.

Więcej zapłacą również przedsiębiorcy. Stawka za 1m3 ścieków wzrośnie z 8,54 zł do 9,89 zł. Podwyżki nie dotknęły jedynie trzeciej grupy. Za ścieki dowożone z terenów nieskanalizowanych gminy stawka nadal wynosi 14,04 zł za 1m3.

Warto dodać, że nowe taryfy będą obowiązywać do 30 czerwca 2017 roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.