Więcej kursów w weekend?

Raszyn

Zanosi się na zmiany w kursowaniu linii 706. Podróżujący liczą na większą liczbę kursów w weekend. Czy ich życzenia się spełnią?

Gmina Raszyn planuje wprowadzić zmiany w komunikacji na swoim terenie. W toku jest sprawa zmiany trasy linii L23. Pod lupę wzięto również autobus 706. Gmina nosi się z zamiarami wydłużenia trasy linii, która miałaby docierać do ul. Przelotowej.
 
Linia 706 obsługuje trasą Plac Szwedzki – P+R Krakowska. To dobre połączenie dla tych, którzy chcą przemieścić się z Warszawy do Janek. Z kolei mieszkańcom Falent 706 ułatwia dotarcie do domów. W ciągu tygodnia linia kursuje co 20 minut w godzinach szczytu. Z kolei w porze południowej i wieczornej autobus rusza na trasę co 30 minut. Każdego dnia 706 wykonuje 45 kursów tylko w jedną stronę.
 
Zdecydowanie gorzej sytuacja wygląda w weekendy. Mieszkańcy narzekają, że autobus jeździ zbyt rzadko. W soboty i niedziele 706 kursuje co godzinę. Łącznie daje to 22 kursy w ciągu dnia, czyli 44 przez cały weekend. Dla wielu podróżujących nie jest to komfortowe rozwiązanie. Chcieliby, aby autobusy jeździły częściej. Czy jest taka możliwość? – W najbliższym czasie jest planowana zmiana rozkładu jazdy linii 706 związana z korektą czasów przejazdu na terenie gminy Raszyn. Rozważamy również poprawę częstotliwości tej linii do 30 min w dni wolne – tłumaczy Magdalena Potocka z biura prasowego Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.