Więcej kontroli w okresie świątecznym

Region

Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole na drogach i nie tylko. – Zależy nam na tym, by w świątecznym okresie dochodziło do jak najmniejszej liczby wypadków, czy innych nieszczęśliwych zdarzeń – podkreślają mundurowi.

Wiele osób na święta wybiera się do rodziny. Często wiąże się to z wyjazdem na drugi koniec Polski. W okresie świątecznym ruch na drogach jest znacznie większy niż w trakcie normalnego dnia. Z tego powodu policjanci w całej Polsce będą prowadzić wzmożone kontrole. W akcję włączają się również mundurowi z powiatów pruszkowskiego i grodziskiego. – Święta będą dla nas pracowite. Od dziś od godz. 14.00 do 27 grudnia do godz. 22.00 będziemy prowadzić akcję „Bezpieczny weekend” – informuje asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Podczas kontroli będziemy sprawdzać czy kierowcy przestrzegają ograniczeń prędkości i czy nie wsiedli za kierownicę na „podwójnym gazie”. Szczególna uwagę chcemy zwrócić również na pieszych – podkreśla. Kontrole w obu powiatach będą prowadzone na głównie na drogach wylotowych z miast, ale niewykluczone, że policjanci pojawią się również n mniejszych ulicach.

Funkcjonariusze podkreślają, że będą również prowadzić kontrole na osiedlach. – Okres świateczno-noworoczny jest dla nas wyjątkowo pracowity. Wiele osób w tym czasie wyjeżdża i zostawia puste mieszkania. To zachęca złodziei i włamywaczy, dlatego kontrole na osiedlach będą prowadzone częściej – zaznacza st. asp. Katarzyna Zych z komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Policjanci apelują o dokładne zamknięcie domu lub mieszkania i nie zostawiania kluczy w różnych schowkach. Warto zainwestować w wyłącznik czasowy przy lampce. Dzięki temu będzie można stworzyć pozory, że ktoś jest przez cały czas w domu. Lampka włącza się o ustawionej godzinie, a po określonym czasie sama się wyłącza. Na czas wyjazdu nie zostawiaj w domu pieniędzy i biżuterii. Na kartce spisz numery fabryczne sprzętów i oznakuj je w sposób niewidoczny dla złodzieja, ale zadbaj jednocześnie o to by oznaczenia były trwałe i charakterystyczne. Warto wykonać również dokumentację zdjęciową. W przypadku kradzieży w ten sposób zwiększymy szansę odzyskania straconych przedmiotów. Jeśli mamy zaufanego sąsiada można go poinformować o wyjeździe.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.