Wiadukt nad Krakowską zamkną już dziś

Region

Drogowcy przegrywają z pogodą, wiadukt w ciągu ulicy Łopuszańskiej miał być zamknięty już w poniedziałek. Jednak deszcz spowodował opóźnienie prac. Choć pogoda nie jest jedynym problemem.

Robotnicy zmuszeni byli opóźnić modernizacje wiaduktu nad al. Krakowską. Problemem jest dla nich zła pogoda oraz błędy. Okazało się bowiem, że jezdnie objazdów mimo poszerzenia są za wąskie. Kolejną przeszkoda dla drogowców jest mokra od deszczu nawierzchnia. To utrudnia naklejenie tymczasowych oznaczeń.

Według nowych planów wiadukt zostanie zamknięty dziś w południe. Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich zaznacza, że remont tej drogowej arterii jest konieczny. Położona w 1994 roku izolacja nie złączyła się odpowiednio z wiaduktem, przez co jezdnia „zsuwała się” z niego.

Wiadukt ma zostać oddany do użytku we wrześniu. Sobieraj podkreśla, że nie na mowy o opóźnieniach, ponieważ harmonogram prac został przygotowany z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Objazd w obu kierunkach został poprowadzony przez skrzyżowanie znajdujące się pod wiaduktem. Mimo poszerzenia jezdni kierowcy musza liczyć się z utrudnieniami w ruchu, których w tej okolicy nie brakuje. Właśnie w tym miejscu wielu kierowców próbuje się dostać na zakorkowaną al. Krakowską.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.