Wiadukt nad Cierlicką do remontu

Region

Już w kwietniu kierowcy docierający z Pruszkowa i Piastowa do stolicy przez Ursus będą musieli zmagać się z utrudnieniami. Drogowcy będą remontować wiadukt nad Cierlicką.

Zarząd Dróg Miejskich zapowiada, że już w przyszłym tygodniu ruszy remont wiaduktu w ciągu ulicy Traktorzystów w Ursusie. Drogowcy rozpoczną prace od rozbiórki starej konstrukcji, wymienione zostaną podpory i przęsła, przebudowane będą również schody. Dodatkowo podniesiona zostanie skrajnia wiaduktu z 3,8 do 4 metrów.

Z powodu prac remontowych z ruchu zostanie wyłączony odcinek ulicy Traktorzystów od skrzyżowania z ulicami Władysława Jagiełły i Stanisława Wojciechowskiego do przejścia dla pieszych na wysokości PKP Ursus. W czasie demontażu płyty wiaduktu i wznoszenia nowej konstrukcji z ruchu zostanie wyłączony również fragment ulicy Cierlickiej. Utrudniania będą jednak występować jedynie w nocy. W ciągu dnia Cierlicka ma być w przejezdna.

Wykonawca najprawdopodobniej już w pierwszym tygodniu kwietnia przystąpi do pracy. Z uwagi na to, że remont będzie odbywał się bez zamykania dla ruchu ulicy Cierlickiej, znajdującej się pod remontowanym wiaduktem, harmonogram przewiduje, że prace będą trwać do końca roku. Przywrócenie ruchu na wiadukcie ma nastąpić pod koniec wakacji.

Przewidywany objazd ulicy Traktorzystów będzie prowadzić ulicami:
– od strony Piastowa: Warszawska – Kazimierza Gierdziejowskiego – Posag Siedmiu Panien – Szamoty,
– od ulicy Stanisława Wojciechowskiego: Władysława Jagiełły – Lalki – Kazimierza Gierdziejowskiego – Posag Siedmiu Panien – Szamoty,
– od ulicy Cierlickiej: przez rondo w Kazimierza Gierdziejowskiego – Posag Siedmiu Panien – Szamoty
– od strony Dzielnicy Włochy: Szamoty – Posag Siedmiu Panien – Kazimierza Gierdziejowskiego – Warszawska w stronę Piastowa lub Kazimierza Gierdziejowskiego – przez rondo w stronę Cierlickiej lub przez rondo w Lalki w stronę Stanisława Wojciechowskiego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.