Wiadukt w fazie projektu. Jutro konsultacje w MSHM

Pruszków

Mieszkańcy Pruszkowa będą mogli poznać założenia projektowe dotyczące budowy nowej przeprawy nad torami kolejowymi w Pruszkowie. Spotkanie w tej sprawie odbędzie się jutro o godz. 17.00 w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego.

Mieszkańcy Pruszkowa dziś korzystają z dwóch przepraw przez tory PKP. Chodzi tu o przejazd kolejowy w ciągu ul. Przejazdowej oraz o wiadukt nad torami w ciągu ul. Poznańskiej. Ta ostatnia przeprawa nie jest w najlepszym stanie technicznym. Przeprowadzone badania pokazały, że przeprawa może służyć kierowcom jeszcze przez około trzy lata. – Na jego przebudowę potrzebna będzie kwota około 30 mln zł. Nim jednak jakiekolwiek prace zostaną przeprowadzone, konieczne będzie wykonanie projektów budowlanych – podkreśla Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. – Jedno jest pewne, wiaduktu w Pruszkowie nie likwidujemy – dodaje.

Na początku bieżącego roku MZDW ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej nowej przeprawy w Pruszkowie. Za jej wykonanie odpowiada Trasa Sp. z o.o. Wiadomo już, że nowy wiadukt będzie miał po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Ruch ma usprawnić łącznica pozwalająca kierowcom jadącym od autostrady A2 na bezpośredni wjazd w al. Wojska Polskiego.

Projekt jest już w trakcie przygotowania. MZDW chce, żeby na jego temat wypowiedzieli się również mieszkańcy. Już jutro, czyli 18 listopada o godz. 17.00 w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego odbędzie się spotkanie, w ramach którego będzie można zapoznać się z założeniami projektu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.