Wiadomo kto skontroluje bilety w WKD

Region

Po wielu perypetiach wiadomo już kto od 1 sierpnia będzie odpowiadał za kontrole biletów w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Spółka rozstrzygnęła przetarg na to zadanie.

O tym, że WKD poszukuje firmy, która zajmie się kontrolą biletów na całym szlaku kolejki, informowaliśmy kilkukrotnie. Głównie z powodu warunków jakie przewoźnik postawił w postępowaniu przetargowym. A te można uznać za kontrowersyjne… Przypomnijmy, że WKD zapisała klauzulę o wystawianiu miesięcznie minimum 1000 wezwań do zapłaty. To oznacza, że nowi kontrolerzy będą zmuszeni robić wszystko, aby wypracować „normę”. Nie ma więc mowy o łagodnym traktowaniu pasażerów, raczej o poszukiwaniu możliwości wlepienia mandatu.

Co jeszcze? Kontrole mają być przeprowadzane minimum 1450 razy w miesiącu i maksymalnie 2500 razy. Każdorazowo kontrola musi być przeprowadzana przez dwuosobową grupę. Określone zostały też godziny: od 6.00 do 22.00 codziennie, między 22.00 a 6.00 przez osiem dni w miesiącu (z naciskiem na noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę). Kontrolerzy będą pracować na dwie zmiany. Od 6.00 do 14.00 i od 14.00 do 22.00.

I wiadomo już, że będą to kontrolerzy firmy Rewizor. Choć oferta była droższa niż planował przewoźnik, ostatecznie zdecydowano się sięgnąć głębiej do kieszeni i wygospodarować dodatkowe środki. Kontrole w ramach nowej umowy mają rozpocząć się 1 sierpnia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.