Wezmą się za „wąskie gardło”

Pruszków

Takie zapewnienia padły w piśmie Adama Struzika, marszałka województwa mazowieckiego, skierowanym do Krzysztofa Biskupskiego, przewodniczącego rady miejskiej w Pruszkowie. Mieszkańcy czekają aż słowa znajdą potwierdzenie w rzeczywistości.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 719 jest gorącym tematem. Mieszkańcy Pruszkowa oczekują, kiedy w końcu rozpoczną się prace związane z poszerzeniem tzw. „wąskiego gardła”, czyli przewężenia Al. Jerozolimskich na odcinku od ul. Bohaterów Warszawy do ul. Partyzantów. Kierowcy narzekają na utrudnienia, które pojawiają się w godzinach szczytu. Wjazd do Pruszkowa lub wyjazd z centrum miasta jest utrudniony.

Świadomość tej bolączki mają władze Pruszkowa oraz wojewódzkie. Pruszkowscy radni w grudniu skierowali pismo do marszałka województwa, w którym dopytywali o kwestie związane z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 719. Wiadomo, że jednym z elementów prac będą roboty drogowe. Kolejna kwestia to modernizacja magistrali wodociągowej w Al. Jerozolimskich. – Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 719 w Pruszkowie na odcinku od ulicy Bohaterów Warszawy do ulicy Partyzantów rozpocznie się w bieżącym roku. Dokumentacja projektowa dla rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 719 była przygotowywana w latach 2008-2015 – napisał Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Pierwsze kroki powinny zostać podjęte już niebawem. – W I kwartale 2016 r. zostanie ogłoszony przetarg na roboty budowlane obejmujący rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 719 oraz budowę inwestycji Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S.A. – czytamy w odpowiedzi Struzika.

Pruszkowscy radni zapytali władze wojewódzkie o inną, równie ważną inwestycję. Chodzi o budowę „Paszkowianki” na odcinku od skrzyżowania w Kaniach do autostrady A2. Inwestycja ma znaczenie ponadlokalne. „Paszkowianka” ma stanowić fragment tzw. Małej Obwodnicy Warszawy. Budowa drogi ma zostać wykonana z wykorzystaniem środków europejskich. Prace projektowe rozpoczęły się w 2012 roku. Obecnie trwa oczekiwanie na wydanie decyzji środowiskowej. – Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach winna zostać wydana w III kwartale 2016 r. i od jej treści uzależniony jest dalszy przebieg prac projektowych prowadzonych przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie – informuje marszałek województwa mazowieckiego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.