Wesprzyj „Kolorową Wyprawkę” na Dniach Pruszkowa

Pruszków

W najbliższy weekend w Pruszkowie odbędzie się wielkie święto miasta. Będzie to okazja nie tylko do dobrej zabawy, ale też do wsparcia zbiórki przyborów szkolnych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2.

Jak włączyć się do akcji? W sobotę, 28 maja, wystarczy przynieść do Parku Kościuszki podarki dla uczniów i przekazać je za naszym pośrednictwem na stoisku Gazety WPR i portalu WPR24.pl. Mile widziane wszystkie przybory: piórniki, zeszyty, plecaki, farby, kredki, plastelina, bloki rysunkowe i techniczne, teczki, papier kolorowy. Słowem – wszystko, co może przydać się dzieciom w nauce.

Partnerem „Kolorowej Wyprawki” jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Pruszkowie, do której uczęszcza 1005 dzieci. Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane właśnie tej placówce i w pierwszej kolejności trafią do najbardziej potrzebujących uczniów. – Zależy nam, aby zrobić coś dobrego dla społeczności lokalnej, która już od wielu lat obdarza nas zaufaniem. Akcję kierujemy szczególnie do tych dzieci, które z różnych powodów nie mogą liczyć na taką wyprawkę, jak ich lepiej sytuowani koledzy – mówi Milena Skoczylas, wiceprezes zarządu Grupy Wpr Media i koordynatorka „Kolorowej Wyprawki”. – Cieszymy się, że taka inicjatywa powstała, bo potrzeby są ogromne – zaznacza Marek Śrębowaty, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszkowie.

Akcja potrwa do 28 sierpnia. Dary dla uczniów będzie można przekazywać także podczas niedzielnych seansów Kina Letniego i bezpośrednio przynosząc je do naszej redakcji (Pruszków, ul. Niecała 10/2, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00).

Do współpracy zachęcamy również wszystkie lokalne firmy i instytucje. Wspólnie sprawmy, aby rok szkolny kojarzył się dzieciom z dużą frajdą!

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.