Warsztaty fotograficzne i filmowe dla NGO

Region

Jesteś wolontariuszem, pracownikiem lub członkiem organizacji pozarządowej? Odpowiadasz za promocję w swoim stowarzyszeniu? Chcesz się nauczyć robić profesjonalne zdjęcia i filmy, które pozwolą innym dowiedzieć się więcej o realizowanych przez Ciebie działaniach społecznych? Przyjdź na warsztaty! Stowarzyszenie Europa i My zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych z powiatu grodziskiego do udziału w warsztatach fotograficznych i filmowych, które odbędą się w Grodzisku Mazowieckim w dniach 2-3 lutego br. (foto) i 9-10 lutego br. (video) w godz. 17.00- 20.00.

Warsztaty skierowane są do uczestników będących na różnych poziomach zaawansowania. W ramach spotkania przedstawione będą podstawowe zagadnienia z zakresu obsługi kamery i fotograficznego aparatu cyfrowego.
Tematyka warsztatów opierać się będzie na fotografowaniu i filmowaniu ludzi, podczas przedsięwzięć jakie organizują. Jak? Gdzie? i w jaki sposób przedstawić ich działania.

WARSZTAT FOTOGRAFII (2-3 lutego 2011, godz. 17.00 – 20.00)

Zakres szkolenia:
Podstawy pracy z aparatem cyfrowym- jak najwięcej wyciągnąć ze swojej cyfrówki; Podstawy fotografii- jak efektownie kadrować zdjęcia i prawidłowo wykorzystać oświetlenie; obróbka zdjęć; jak fotografować ludzi w działaniu, jak tworzyć ich portrety;

Warsztaty fotografii skierowane są do członków organizacji pozarządowych, którzy chcą opanować swój aparat i pragną nauczyć się nim robić zdjęcia, które będą mogli wykorzystać w promocji swojej organizacji. Program zajęć jest tak ułożony, aby każdy uczestnik warsztatu- bez względu na to jaki aparat posiada- mógł w pełni rozwijać swoje umiejętności. Zakres wiedzy jest bardzo szeroki i obejmuje wszystkie aspekty podstaw fotografii, jednocześnie ukierunkowany jest na naukę fotografowania ludzi w działaniach, miejsc, imprez oraz wielu innych aspektów, które podczas pracy w organizacjach się pojawiają. Warsztaty mają na celu pomóc Wam, jako przedstawicielom NGO w promocji organizacji, wykorzystaniu swojego materiału fotograficznego we współpracy z mediami oraz na stronach internetowych, raportach, albumach i wielu innych broszurach.

Czego nauczysz się na warsztatach?
Na tym szkoleniu nauczysz się przede wszystkim pracować z aparatem, tak, aby w pełni wykorzystać jego możliwości. Zapoznasz się z popularnymi formatami zapisu zdjęć oraz nauczysz się korzystać z trybów automatycznych i manualnych, ustawisz odpowiednią głębie ostrości oraz wyzwolisz lampę błyskową w trybie „slow”. Po warsztatach samodzielnie będziesz potrafił ustawić podstawowe parametry cyfrówki, skorygujesz ekspozycję czy też właściwy balans bieli.

Podczas kursu nauczysz się kreowania obrazu. Poznasz bowiem podstawowe aspekty kreowania obrazu do celów, które w danej chwili potrzebujesz np. zdjęcia na ulotkę do kampanii 1 % czy promujące imprezę, którą organizujesz. Przedstawimy także sposób robienia zdjęć przedstawiających portret ludzi,  ze znaczącym dla fotografowanego tłem, jako obrazu organizowanego przedsięwzięcia. Omówimy także najczęściej popełniane przez początkujących fotoamatorów błędy i pokażemy jak wykorzystać do poprawy zdjęć komputer.

WARSZTAT FILMOWY (9-10 lutego 2011, godz. 17.00 – 20.00)

Zakres kursu:
Kręcenie filmów, które mają związek z działaniami organizacji, to zarówno wielka przygoda, jak i wyzwanie, ponieważ chcemy przedstawić najważniejsze aspekty naszych działań, jednak często film nie ma charakteru i wydaje Nam się, że jest w Nim wszystko, a jednak nie przemawia do odbiorców.

Podczas warsztatów pokażemy jak pracować z kamerą, jak zaplanować plan filmowy, kiedy kręcić, jak zadbać o prawidłowy dźwięk i na koniec jak zmontować. Powiemy także o tym jak obrabiać filmy, aby miały prawidłowy format do publikacji internetowych takich jak np. Youtube czy strona internetowa. Poruszymy także temat scenariusza, jako formy zaplanowania filmu, pod kątem jego przeznaczenia np. kampania 1%, podsumowanie przedsięwzięcia czy wiele innych.

Zgłoszenia:
Zgłoszenia należy przesyłać do 30 stycznia 20011r. na adres e-mail: stowarzyszenie@europaimy.org
W zgłoszeniu prosimy o podanie danych uczestnika:
–  imię i nazwisko
–  wiek
–  nazwę organizacji, do której należy
– rodzaj szkolenia: foto/ video

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Szkolenia odbywają się w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Europa i My.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.