Walczą o dotacje na remonty dróg

Grodzisk Maz.

Jak już informowaliśmy, powiat grodziski otrzyma dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego na przebudowę ulic Nałkowskiej i Centralnej. Teraz władze powiatowej chcą pozyskać kolejne dotacje na przebudowę dróg.

Ponad 3,2 mln zł. do remontu drogi powiatowej nr 1504W, czylu ulic Nałkowskiej i Centralnej w Radoniach i Adamowiznie, dołoży województwo w ramach programu „Mazowiecki Instrument Wsparcia Dróg Lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu”. Całkowita wartość inwestycji to ponad 5,4 mln zł.

O tym, że to przedsięwzięcie pilne, nie trzeba nikogo przekonywać. – Obecna droga powiatowa nr 1504W została wybudowana w latach 1970-1980. Na dzień dzisiejszy jest ona w bardzo złym stanie technicznym, ma liczne ubytki, uszkodzenia i spękania siatkowe, a ponadto jest dosyć wąska, w najszerszym miejscu ma 5,2 m. Na dodatek na całym odcinku przydrożne rowy są zanieczyszczone, przez co niemożliwe jest właściwe odwodnienie korony drogi. W ciągu całego odcinka, który zostanie przebudowany, brak jest chodników, peronów przystankowych oraz oznakowania poziomego, tak więc przebudowa drogi wpłynie korzystnie na komfort kierowców, ale również rowerzystów, a także bezpieczeństwo pieszych – informuje grodziskie starostwo.

Po zakończeniu prac jezdnia będzie miała 6 m. szerokości, nowe chodniki i sześć przystanków autobusowych wyposażonych w perony, pojawi się też odwodnienie.

Realizację kolejnych inwestycji i pozyskanie ich dofinansowania powiat już planuje. – W lutym został także złożony wniosek do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa o dofinansowanie w kwocie 436 845,41 zł budowy kładki dla pieszych przez rzekę Mrowna. Realizacja inwestycji przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych, a zwłaszcza dzieci, które uczęszczają do pobliskiej szkoły w Adamowiźnie. Powiat grodziski złożył również wniosek do Wojewody Mazowieckiego o dofinansowanie w kwocie 2 976 563 zł na przebudowę drogi nr 3833W w Kaskach. Obecnie wniosek jest jako pierwszy na liście rezerwowej. Istnieje jednak możliwość uzyskania dotacji, dzięki oszczędnościom przetargowym powstałym w trakcie realizacji inwestycji, które otrzymały dofinansowanie – czytamy w komunikacie urzędu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.