W oczekiwaniu na S8

Region

Trasa S8 Konotopa-Powązkowska jest już w pełni gotowa. Mimo to kierowcy nadal nie mogą nią jeździć.

Trasa S8 miała być oddana do użytku w połowie grudnia 2010 roku. Niestety przedłużające się odbiory uniemożliwiają przekazanie jej kierowcom. S8 ma ułatwić przejazd w kierunku Sochaczewa i Poznania. Niestety kierowcy ze swoich samochodów mogą jedynie podziwiać gotową drogę.

Wieczorem trasa S8 do złudzenia przypomina pas startowy dla samolotów. Fakt, że trasa jest w pełni oświetlona mimo, że żadem z kierowców nie może na nią wjechać, może mocno dziwić. Wykonawcy tłumaczą, że latarnie świecą, ponieważ wykonywane są próby oświetlenia. Jednak to nie jedyny powód. Okazuje się, że światło latarni ma odstraszyć amatorów metali i aluminium. Czyli uchronić przed kradzieżami m.in. barierek.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podkreśla, że do czasu wydania pozwolenia na użytkowanie za wszystko płaci wykonawca. Obejmuje to również działające w nocy latarnie.

Obecnie drogowcy uzupełniają dokumentacje geodezyjną, która musi trafić do nadzoru budowlanego. Jeśli urzędnicy się pośpieszą jest szansa, że trasa zostanie oddana do użytku jeszcze w przyszłym tygodniu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.