W Żółwinie powstanie nowe przedszkole

Brwinów

Przymiarki do budowy przedszkola w Żółwinie trwają już od kilku lat. Niebawem te plany zaczną się materializować. Władze gminy szukają firmy, która zajmie się budową obiektu.

Mieszkańcy Żółwina od kilku lat czekają na budowę przedszkola w ich miejscowości. Dokumentacja projektowa obiektu była gotowa już w 2012 r, ale realizacja inwestycji jeszcze nie wystartowała. – Właśnie kończymy budowę przedszkola w Otrębusach i świetlicy w Domaniewie a dzisiaj ogłosiliśmy przetarg na budowę przedszkola przy ul. Nadarzyńskiej w Żółwinie – poinformował  kilka dni temu Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów na swoim facebookowym profilu.

Gmina na oferty zainteresowanych firm czeka do końca lipca. Jeśli w pierwszym terminie uda się wyłonić wykonawcę, to budowa przedszkola ma się zakończyć do 31 lipca przyszłego roku. Placówka zacznie działalność kilka miesięcy później – na początku października. 

W przedszkolu będzie działać sześć oddziałów, które będą w stanie przyjąć 150 dzieci. W budynku znajdą się sale zajęciowe, sala wielofunkcyjna, jadalnia, szatnie, pokój pielęgniarki, logopedy i psychologa, zaplecze kuchenne i pomieszczenia administracyjne.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.